Krimi (11)

Peksjatele mõisteti tingimisi karistus

Eile loeti Kuressaare kohtumajas ette kohtuotsus Targo Raunale ja Mati Aasale. Noormehi süüdistati selles, et 28. jaanuaril tungisid nad Kuressaare kesklinnas kallale võõrale noormehele ja tekitasid talle kehavigastusi. Karistus määrati Raunale ja Aasale kokkuleppemenetluses.

Targo Raun tungis 28. jaanuari hilisõhtul Kuressaare kesklinnas kallale võõrale noormehele ja peksis teda rusikaga.
Kümme minutit hiljem ründas ta koos Mati Aasaga Kauba tänav 8 juures kannatanut uuesti, nüüd peksid nad noormeest juba kahekesi nii rusikate kui ka jalgadega.

Kuressaare haiglas diagnoositi kannatanul silmalau ja silmaümbruse põrutus ning selja alaosa ja vaagna põrutus.
Lisaks süüdistati Targo Rauna selles, et 17. veebruaril kell 20.45 juhtis ta Pihtla teel mootorsõidukit BMW, olles ise joobnud.

Erinevate süütegude eest mõisteti Targo Raunale karistuseks kokku 2,4 aastat tingimisi vangistust ja Mati Aasale 2 aastat tingimisi vangistust. Lisaks võeti Raunalt neljaks kuuks mootorsõiduki juhtimisõigus.

Mõlemad noormehed peavad tasuma 480 eurot sunniraha ja maksma kaitsjakulud.

Et nii Raun kui ka Aus on pikemat aega töötud olnud, vähendati nende kaitsjakulusid pea poole võrra. Raha saavad nad tasuda võrdsetes osades 12 kuu jooksul.

Radikavargad pääsesid vanglast

Eelmise aasta detsembris Kärla alevikust Sõmera Kodu söökla ehituselt tonnijagu malmist radiaatoreid varastanud mehed pääsesid kohtus tingimisi karistuse ja rahaliste karistustega.

Lisaks 160 eurot maksnud radiaatoritele virutasid Argo, Kalmer ja Maarek ehitusettevõtte tagant 200 liitrit diislikütust, tekitades kokku 227 eurot kahju, mis on tänaseks hüvitatud.

Kalmerile mõistis kohus kuus kuud vangistust tingimisi kolmeaastase katseajaga, Maarekile 480 euro suuruse ja Argole 880 euro suuruse rahalise karistuse.

Print Friendly, PDF & Email