Kõne Iffile

Täna räägime Iffiga mälumängudest, täpsemalt kahest neist: Kanal 2 pühapäevasest telemängust “Mis? Kus? Millal?” ja 27. märtsil priiuse põlistamise päeva tähistamiseks korraldatavast e-mälumängust.

Tuleb tõdeda, et esimeses telemängus sai meie klubi vaatajatelt, kes küsimusi saatsid, kuus-neli peksa. Põhjus on lihtne. See mälumängutüüp eeldab väga kiiret reageerimist, kuna toimub aja peale ja nõuab väga head tähelepanuvõimet.

Oleme “Mnemoturniiris” harjunud kümneminutilist saadet lindistama 30–35 minutit. Aga 20 sekundiga, kui kaamera ka veel vaatab, võid küll tunda, et tead õiget vastust, ent üle keeleotsa see ei jõua.

Meie võistkond oli muidugi kokku pandud lihtsalt niimoodi, et saatetegijad helistasid ja küsisid, vähemalt meilt Jüri Aar-maga kui “Mnemoturniiri” meestelt, kas me tahaksime osa võtta. Kuna nad olid väga mesikeelsed, mõtlesime, et mis siis ikka, viime oma naha turule.

Ma ei ole pettunud, et seal haledalt lakki saime – on see ju terve saatesarja alguse värk. Seal oli aga paar küsimust, mis minu ja teiste võistlejate arvates olid natuke valesti formuleeritud või oleks võinud olla veidi täpsemad.
Aga seltskond oli tore, meil lõbu laialt ja kõik kokku väga hea kogemus.

27. märtsil toimuv e-mälumäng, mille patroon ma olen, on pärimuskultuuri-inimeste mõte. Et tähistada ajaloolist piirjoont, mil praegune, teine Eesti aeg saab pikemaks, kui oli esimene. Küsimused puudutavad Eesti ajalugu. Näidatakse pilte, vaja on ära tunda inimesi ja maju – ei midagi keerulist. Lugesin materjali läbi ja oleksin ise osanud vastata 90 protsendile küsimustest. Seal oli paar asja, mida ma ei teadnud.

Arvan, et need, kes koolis käivad, teavad neid küsimusi palju paremini kui mina, kel koolist jube palju aega möödas. Seega mõtlen, et kooliõpilased saavad väga hästi hakkama. Arvan, et neilt tulebki osalemist paluda.

Minu enda roll on selle mälumängu juures väga väike – olen küll koostanud paar küsimust, aga minu peamine ülesanne on seda mängu reklaamida ja kõigile sõbralikult naeratades lehvitada.

Print Friendly, PDF & Email