Hotellid ja restoranid auhindasid ooperipäevi

Eesti hotellide ja restoranide liit (EHRL) valis oma aastaauhinna vääriliseks Saaremaa ooperipäevad. EHRL-i liikmed tunnistasid 2012. aasta parima tiitli vääriliseks regionaalsel tasandil Saaremaa ooperipäevad.

Leiti, et festivali mõõtmetega suursündmus on oluliselt elavdanud Saare maakonna turismi- ja kultuurielu. Ooperipäevade rahvusvaheline tase ja maine meelitab kohale väga palju publikut välisriikidest ja see loob turismisektorile lisaväärtuse, põhjendas liit oma valikut.

Selline tunnustus tuli üllatusena

Ooperipäevi korraldava Eesti Kontserdi pressi- ja kommunikatsioonijuht Lauri Aav ütles Saarte Häälele, et selline tunnustus on kahtlemata rõõmustav. Seda enam, et see tuli Eesti Kontserdile paraja üllatusena.

Kuna aastaauhind määrati EHRL-i kõikide liikmete hääletuse tulemusena, siis loogiliselt võttes on Saare maakonna hotellidel ja restoranidel selles suhteliselt väike osa. “Kui oleme varem saanud Saaremaa parima turismiarendaja tiitli, siis on olnud selge, et see on olnud saarlaste – saare turismitegijate – ühise hääletuse tulemus, aga see auhind, mis nüüd tuli, on ju üle Eesti asuvate hotellide ja restoranide antud,” tõi Aav välja seekordse tiitli kaalukuse.

Saaremaa ooperipäevad toovad Lauri Aava sõnul Kuressaare majutusasutused alati rahvast täis. “See on meie rõõm ja mure. Mingil hetkel meie piletimüük pidurdub igal aastal, sest inimesed ostaksid küll veel allesolevaid pileteid, kuid nad ei tee seda, arvates, et neil pole Saaremaal enam kuskil ööbida,” tõdes Aav. Ta nentis, et see on laialt levinud väärarvamus, sest tegelikult on Saare maakonnas, nii linnas kui ka maapiirkonnas, tasemel majutusvõimalusi hulgaliselt.

Kahtlemata suursündmus

Kuressaare turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju tõdes, et Saaremaa ooperipäevad on kahtlemata suursündmus, mis lisaks kultuurielu rikastamisele ja meelelahutuse pakkumisele avaldab olulist mõju kohalikule majandusele.
“Ooperipäevade korraldamine suurendab Kuressaare ja Saaremaa tuntust ning soodustab turismi arengut, tuues otsest kasu ettevõtjatele ja teenusepakkujatele,” lausus ta.

Paju sõnul on ooperipäevad kasvanud aasta-aastalt ning on nüüdseks muutunud olulise tähtsusega ooperifestivaliks kogu Läänemere regioonis ja saavutanud keskse koha Saaremaa kultuuri- ja turismielus. “Tegemist on festivaliga, mille rahvusvaheline kuvand toimib hästi koos Saaremaa kuvandiga,” kiitis Karmen Paju.

Aasta parima auhinda on EHRL välja andnud 1994. aastast. See antakse asutusele, ettevõttele või üksikisikule, kes on liidu liikmete arvates kas pikema aja vältel või jooksval aastal oluliselt kaasa aidanud Eesti hotelli- ja restoranimajanduse või turismi arengule vabariiklikul või piirkondlikul tasandil. Kõrvuti Saaremaa ooperipäevadega tunnistati aastaauhinna vääriliseks ka Eesti meremuuseum.

Print Friendly, PDF & Email