Aasta sotsiaalala töötaja tiitli pälvis Urve Süld

Aasta sotsiaalala töötaja tiitli pälvis Urve Süld

VASTASTIKUSED ÕNNEOOVID: Vasakul SA Kuressaare Haigla hooldekodu juhataja Anu Kallas, kes tunnistati Tallinnas 2012. aasta hoolekandeasutuse juhiks ja Saare maakonna aasta sotsiaalala töötaja, Pärsama hooldekodu juures tegutseva sotsiaalkeskuse perenaine Urve Süld. Foto: Sander Ilvest

Tänavune Saare maakonna aasta sotsiaalala töötaja Urve Süld ütleb, et tema töö juures teeb kõige rohkem heameelt see, et kõik päevad on erinevad, aga rõõmukild igas päevas tuleb endal üles leida.

Saadud tunnustust võtab Pärsama hooldekodu juures tegutseva sotsiaalkeskuse perenaine Urve Süld kahtepidi.
“Ühtepidi tunnen, et oli seda nüüd vaja, teistpidi jällegi on heameel, et sinu tööd on märgatud,” ütles sel ametikohal viis aastat töötanud Mujastes elav Urve Süld.

Urve kinnitas, et ta on õnnelik inimene, sest tal on olemas veel vanaema, kes on 96-aastane, ja ta ise on neljakordne vanaema. Sotsiaaltööst rääkides ütles ta, et sellega on nii, et sa muudkui toimetad ja tegutsed. Tegelema peab kõigega, mis ette tuleb. “See on täpselt nii nagu kodus. Meil ongi selline väike kodune hooldekodu,” märkis ta.

Pärsama hooldekodu juhataja Kaire Tiik ütles, et tema meelest on ääretult armas, et seekord nende Urvet tunnustati. “Ta ongi selline lihtne, soe ja sõbralik inimene,” iseloomustas Kaire Tiik.

“Milline sotsiaaltöötaja või asutuse juht saaks teha oma tööd, kui tal ei oleks sellist alusmüüri, sellist meeskonda. Urve, ma tänan, et sa meil olemas oled,” tänas Kaire Tiik Urve Sülda pisarsilmi ja südamest kallistades.

Saare maavalitsuse maasekretär, eile maavanema kohuseid täitnud Jaan Leivategija ütles enne tänukirja üleandmist, et kui ta luges, mis puhul ja miks on Urve Süld kandidaadiks esitatud, siis nii palju kiitvaid omadussõnu, kui seal ritta oli pandud, kohtab harva.

“Eks see sotsiaalvaldkond on selline, et kui vaadata demograafilisi andmeid ja trende, ei lõpe see töö kunagi,” tõdes Leivategija, mööndes, et pigem on see valdkond, kus töö maht ja koormus lähitulevikus kasvavad. “Päikesesära ja suurt helget homset küll ei paista, aga teistpidi on jälle tööd ja tegemist,” tähendas Leivategija.

Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Anneli Tõru märkis, et tänavu oli aasta sotsiaalala parima kandidaate üllatavalt vähe, kõigest kolm, ent selle eest olid kõik kolm väga tugevad kandidaadid. “Valiku tegemine oli päris raske,” nentis ta.

Tõru hinnangul on Urve Süld tunnustatud töötaja, kes on klientidelt saanud valdavalt positiivseid hinnanguid. Ta on abivalmis, koostöötahteline, empaatiline, tolereeriv, otsustus- ja algatusvõimeline ning ülimalt kohusetundlik. Ta valib oma tunnete ja mõtete väljendamisel viisi, mis ei kahjusta teiste inimeste õigusi ja väärikust. On avatud, paindlik ja teiste suhtes tähelepanelik. Abistajana kompetentne, pühendunud, neutraalne ja eesmärgile keskendunud. Urve on inimene, kes tekitab alati häid tundeid ja mõtteid.

Aasta sotsiaalala töötaja tiitlit välja andes tahab maavalitsus esile tõsta sotsiaalvaldkonna spetsialiste, kes on isikliku eeskuju ja panusega sotsiaaltöö edendamisse kaasa aidanud sotsiaalprobleemide leevendamisele. Esimest korda tunnustas maavalitsus parimat sotsiaalala töötajat 2003. aastal.

 

Parimad sotsiaaltöötajad

Sotsiaaltöö päeval, 19. märtsil tunnustas Eesti sotsiaaltöö assotsiatsioon parimaid sotsiaaltöötajaid. Saaremaalt pälvisid konkursi laureaadi tiitli Lea Tuulik kui elutöö tegija sotsiaalvaldkonnas ja SA Kuressaare Haigla hooldekodu juhataja Anu Kallas, kes tunnistati aasta hoolekandeasutuse juhiks. Tunnustamiseks oli esitatud 23 isikut ja organisatsiooni.

Print Friendly, PDF & Email