Lello talu peremees annetas loomaaiale rekordkoguse heina (3)

Lello talu peremees annetas loomaaiale rekordkoguse heina

METSKÜLAST ZOOPARKI: Lello talu peremees Mati Maripuu (paremal) annetas eile Tallinna loomaaiale 3,5 tonni põlluheina. Loomasööda viis kohale Tallinnas Taani firmas töötav autojuht, Saaremaalt pärit Jüri Tamm. Foto: Jüri Tamm

Tallinna loomaaia üleskutset järginud Metsküla külavanem Mati Maripuu kinkis Tallinna loomaaiale 3,5 tonni kvaliteetheina, mis on suurim kogus loomasööta, mis loomaaiale eales annetatud.

“Vaatasin sügisel telereklaame, kus kutsuti inimesi Tallinna loomaaiale annetusi tegema,“ seletas Leisi valla Lello talu peremees Mati Maripuu, kust tuli idee pakkuda loomaaiale heina. Kuna Maripuu jõudis möödunud aastal nii palju heina varuda, et oma karjast üle jäi, helistaski ta loomaaia direktorile Mati Kaalule. “Ja näete, nüüd ongi auto õues,” rõõmustas Maripuu, kes oli eile hommikuks kutsunud oma küla mehed heinarulle vedama ja autole laadima.

Nii sõitsidki Lello talu heinakuuri ja taluteele pargitud suure veoauto vahet kaks traktorit, vedades-tõstes autole kvaliteetset põlluheina. Paul Toompuu vedas Jinma väiketraktoriga heinarullid kuurist teeäärsele platsile, kust Margus Toompuu need John Deere’i laaduriga veokile virnastas.

Koormasse mahtus 28 rulli. Keskmiseks rulli kaaluks hindas talunik 125 kilogrammi. Seega sai Tallinna loomaaed eile Metsküla külavanemalt 3,5 tonni kvaliteetheina.

Tallinna loomaaia direktor Mati Kaal tõdes, et Mati Maripuu läheb loomaaia ajalukku annetajana, kes on esimesena saatnud nii suures koguses heina. “Heinaga oli mineval suvel probleeme ja ma arvan, et meie loomadel on tõeliselt hea meel,” hindas Kaal nimekaim Mati teguviisi kõrgelt.

Selliseid aktsioone korraldab Tallinna loomaaia sõprade selts. Ka heinaveo korraldaja Helen Neeve sõnul on nii suur annetatud söödakogus märkimist väärt. “Tallinna loomaaia üks eksklusiivsemaid ekspositsioone on sõralised. Nemad söövad ju kõik heina. Elevandid söövad samuti heina. Neile kulub seda sööta kõige rohkem,” rääkis Neeve.

Eelmisel aastal korraldati loomaaias kõrvitsakampaania, mis igati õnnetus. Helen Neeve ütles, et kõrvitsaid toodi loomadele ka kaugematest paikadest nagu Valga, Rakvere ja mujaltki. Loomasõbrad tõid veel tammetõrusid ja kuivatatud pihlakamarju. Praegu kuluvad loomadele marjaks ära värsked paju- ja kuuseoksad.

Samuti jätkub annetuste kogumine projekti “Jääkaru uus kodu” jaoks. Peagi alustatakse jääkarude polaariumi esimese etapi projekteerimisega.

Mati Maripuu annetatud heina viis loomaaeda kohale Tallinnas autojuhina töötav Tagavere elanik Jüri Tamm, kes ütles Saarte Häälele, et meeldiv on niisugust ülesannet täita, kui saad kodusaare mehe heateole kaasa aidata.

Print Friendly, PDF & Email