Kärla katlamaja läheb üle hakkpuidule (15)

Kärla valla soojusenergiatootja kavatseb Kärla katlamajas põlevkiviõli asemel kasutusele võtta hakkpuidu, mis alandab soojusehinda tarbija jaoks umbes 20 protsenti. 

“Kärla katlamajas on praegu kasutusel põlevkiviõli, mis on nii kallis, et mõistlik on minna üle kohalikule kütusele,” ütles SW Energia OÜ juhatuse esimees Tarmo Saarts, kelle sõnul plaanib ettevõte kasutada kütusena Saaremaalt varutud hakkpuitu. “Mandri katlamajades ümberehitamisel tehtud arvutused näitavad, et soojusenergia hind tarbijale langeb umbes 20 protsenti,” lisas soojafirma juht.

Katlamaja ümberehitustöödeks taotleb SW Energia OÜ toetust keskkonnainvesteeringute keskuselt. “Esitame taotluse kevadvooru ja positiivse otsuse korral alustatakse ehitustööga järgmisel kütteperioodil,” kinnitas Saarts, kelle sõnul kujuneb katlamajja tehtava investeeringu suuruseks 290 000 eurot.

Arvestades biokütusel töötava katlamaja ehituseks saadavat toetust ja konkurentsiameti metoodikat soojusenergia hinna kooskõlastamisel, kujuneb biokütusel töötava katlamaja amortisatsiooni ajaks 20 aastat. Seoses sellega taotleb SW Energia OÜ vallalt Kärla asula katlamaja ja soojusvõrkude haldamise tähtaja pikendamist 20 aasta võrra ehk 2034. aasta 1. juulini.

Pärnus asuv SW Energia OÜ on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis toodab soojusenergiat ligi 100 katlamajas kõikides maakondades üle Eesti. Kärla katlamaja varustab soojusenergiaga korterelamuid ja mitut vallale kuuluvat hoonet, sealhulgas koolimaja, lasteaeda ja spordikompleksi.

Print Friendly, PDF & Email