ÜKS kutsub seminarile (1)

Ülikoolide Keskus Saaremaal ootab huvilisi projekti “Loodusturismi täiendõpe Saaremaa turismi edendajatele” lõpuseminarile Kuressaares.

Seminar toimub reedel, 22. märtsil Kuressaares Arensburgi hotelli konverentsiruumis.

Projekt “Loodusturismi täiendõpe Saaremaa turismi edendajatele” kestab märtsist 2012 kuni aprillini 2013. Selle käigus on igal aastaajal – kevadel, suvel, sügisel ja talvel – toimunud kaks loengupäeva ja õppereis, õppurid on koostanud lõputöö ja on toimunud ka nende tutvustamine. Täienduskoolituses osales 19 inimest.

Õppijad valisid iseseisva töö teema sellise, et seda saaks tulevikus kasutada, nagu näiteks “Harilik pärn Loortsi taluõuel”, “Loodus luuleklassikute loomingus”, “Odalätsi allikad – mitmekülgne turismiobjekt”, “Orhideed Muhus” jne.

Täiendusõppe eesmärk oli tutvustada sihtgrupile looduse aastaringi Saaremaal, et õppurid oleksid, lähtudes omandatud teadmistest, suutelised suunama Saaremaad külastavaid nii sise- kui ka välisturiste vastava aastaaja looduslike vaatamisväärsuste juurde, vahendama turistidele loodusalast informatsiooni, täiendamaks nende teadmisi Saaremaa looduse mitmekesisuse kohta.

Projekti käigus koostati Saaremaa loodusturismi kalender, mida osavõtjatele lõpuseminaril tutvustatakse. Lisaks on lõpuseminaril kavas harivad loengud, mida peavad Eesti maaülikooli teadur Kalev Rattiste (lindude bioloogiast ja käitumise ökoloogiast), Turu ülikooli programmijuht Antti Karlin (loodusturism – unistus või äri), bioloogiaõpetaja Mart Mölder (looduses liikuja eetikast).

Lõpuseminarile on oodatud Saare maakonnas turismivaldkonnas töötavad inimesed, kes vahendavad turistidele loodusalast informatsiooni – infopunktide töötajad, giidid, turismitalude pidajad.
Kiirematel on veel võimalik osalemiseks registreerida kas e-postil yks@tt.ee või tel 45 39 839; 52 24 499.

Täienduskoolitus viidi läbi koostöös Eesti maaülikooliga. Projekti läbiviimist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Maie Meius

Print Friendly, PDF & Email