Kuuseokstest 112 tõi Kiilikestele auhinna

Kuuseokstest 112 tõi Kiilikestele auhinna

KIILIKESED JA KUUSEOKSTEST 112: Vasakult Grete, Marten, Marelle, Aron, Erko, Kadi, Eleriin, Kennet ja Kristin-Sanne. Foto: Ene Vahter

Tänavu veebruaris korraldas häirekeskus võistluse “Lumest või lumele 112 tegemine”, mis toimus Euroopa 112 päeva projekti raames ja millest võtsid osa ka Kuressaare Ristiku lasteaia Lepatriinud, Tibud, Õunakesed, Maasikad, Liblikad ja Kiilikesed.

Suur oli Kiilikeste rühma laste ja õpetajate üllatus, kui tuli postipakiteade, et postkontoris ootab nende rühma pakk.

Nagu selgus, oli üllatuspaki saatnud häirekeskus ja paki avamine tõi naeratuse näole ka kõige tõsisemale põnnile. “112” logoga õhupallid, helkurid, kleepsud, seinakalender, CD ja uhke aukiri. Kingitusekuhjast sai osa iga Kiilikeste rühma laps.

Auhinnale annab suurema kaalu asjaolu, et Kiilikeste rühma pilt oma võistlustööst osutus häirekeskuse poolt üheks väljavalituks kogu Saare maakonnast saadetud piltide hulgast.

Äramärgitud töö oli valmistatud vana jõulukuuse okstest, mis selleks korraks andis puule veel kord uue hingamise. Üldse osales võistlusel 174 lasteasutust ja kokku saadeti 600 fotot.

Kuid tähtsam kui mistahes auhind on see, et lasteaiaõpetajad võivad rõõmu tunda, kuna lapsed on aru saanud hädaabinumbri 112 tähtsusest ja teavad, milline vägi on sellel numbrikombinatsioonil, et õnnetuse korral appi kutsuda politseid, päästjaid või kiirabi.

Piret Kaasik
Kuressaare Ristiku lasteaia vanemõpetaja

Print Friendly, PDF & Email