Kõhutantsijad panevad end proovile (1)

Järgmisel laupäeval võistlevad Kuressaares esmakordselt idamaise kõhutantsu harrastajad, välja selgitatakse parim tantsija Saare Johara 2013.

“Konkursi üks suur boonus ja eesmärk on pakkuda tantsijatele väärtuslikku tagasisidet asjatundlikult žüriilt ja innustust harrastustantsijale enesearendamiseks saadud konsultatsioonide toel,” ütles võistluse üks peakorraldajatest Tiia Leppik Saarte Häälele. Ta lisas, et konkurss pakub idamaise tantsu harrastajatele võimalust end võistlusolukorras proovile panna ja võrrelda oma taset teiste tantsijatega. Samuti propageeritakse ja tutvustatakse idamaist kultuuri ning püütakse rikastada kohalikku kultuurielu.

Leppik märkis, et idamaine tants on endiselt populaar-ne ja selle harrastajaid Saaremaal jagub. “Kahjuks julgevad vaid vähesed end konkursil proovile panna,” tõdes ta.

Konkursiidee algataja on tantsustuudio Arrakis tantsutreener Jelena Köönverk, kes on tuttav ka Saaremaa kõhutantsijatele, kuna on Inspiras kursusi läbi viinud ja osalenud kõigil kolmel idamaiste tantsude peoõhtul Saare Hafla.
Kes žüriisse kuuluvad, avalikustatakse kohapeal. Žürii hindab tantsuoskust, -tehnikat, lava- ja muusikakasutust, emotsioone, üldist välimust (kostüüm, meik, soeng), tantsuvahendi kasutamist (kui on lubatud kasutada) ja gruppidel sünkroonis tantsimist. Osalejaid on nii saarelt kui ka mandrilt. Praeguseks on registreeritud 32 tantsijat, sealhulgas ka gruppe. Leppik möönis, et üldarv on päris meeldiv, aga siiski oleks oodanud veidi enam soolotantsijaid.

“Eks iga esimese ürituse korraldamine on vähe keerukam kui juba traditsiooniliseks kujunenud üritusega väljatulek ning muidugi nõuab nuputamist eelarve kokku saamine. Õnneks on olemas inimesi ja firmasid, kes on nõus õla alla panema,” viitas Tiia Leppik korraldusliku poole raskustele.

Saare Johara 2013 tiitliga kaasneb rändauhinnana tiaara ja loomulikult igasugu muid auhindu. Konkurss, kuhu on oodatud ka publik, algab 30. märtsil kl 18 Diva klubis.

Print Friendly, PDF & Email