Juu Jääb tuleb tänavu talgute ja 3D-lavaga (1)

Muhu tulevikumuusika festival Juu Jääb toimub tänavu juulis 17. korda. Kuna festivali nimes kajastub sõna “tulevik” ja tulevik peidab endas alati midagi uut, on korraldajad hoolitsenud selle eest, et festival oma nime vääriks.

Juu Jääbi isa, muusik Villu Veski rääkis, et olulisimaks jääb alati muusika ja muusikud. See ei tähenda aga, et kõik muu kuidagi vähetähtis oleks. Üks uuendus, millega Juu Jääb tänavu algust teeb, on omamoodi Teeme Ära talgud. “Koostöös Teeme Ära meeskonnaga teeme nõukaaegse tööstuspärandi lammutuspeo. See võiks olla ettevõtmise eestikeelne nimetus,” ütles Veski. Inglise keeles on see ADSIH Party! ehk Accomplisment of the Demolition of the Soviet Industrial Heritage (c).

Sisuliselt tähendab see, et EÜE ajal ehitatud, praeguseks räämas ehitised Saare- ja Muhumaal, mille jaoks – ei lammutamiseks ega korrastamiseks – pole üldjuhul kellelgi raha, saaksid Juu Jääbi fännide abiga aastate jooksul likvideeritud ja Saare loodus pääseks taaga alt. Piletit lammutuspeole pole. “Piletiks on valged töökindad. Igaüks teeb natuke tööd,” sõnas Veski.

Ühes neist hoonetest saab juulikuise talgupäeva lõpetuseks ka DJ valitud-miksitud muusika saatel tantsu lüüa. “Päeval teed tööd, õhtul on samas live-show,” kinnitas ta, lisades, et peokeskkond saab valgustite ja muu atribuutikaga festivalile vastavaks sätitud. Milliste hoonete ümbrust koristatakse või varemeid lammutatakse, pole veel päris kindel, kuid kui kava avalikustatakse, leiab sealt selle kohta kindlasti infot.

Uudis on seegi, et Juu Jääbi nutitelefoni äpp on tänavu lisaks Androididele saadav ka iPhone’ide jaoks. Ning mida tasub oodata, on EMT-ga koostöös loodav 2D- ja 3D-lahendusega lava. Selle juures saab publik nutitelefonidega ise mõjutada muusikat ja videopilti, mis laval sünnib. “Selline laiendatud reaalsuse lahendus. Tekivad 3D-pildivormid ja keegi nagu astuks virtuaalselt lavalt inimeste sekka,” selgitas Veski.

Ühtlasi on sõlmitud eelkokkulepe Kaitseliidu Saaremaa malevaga. Esiteks selleks, et poleks tarvis üles seada piirdelinte või kõrgeid metallaedu, ning festivalialal aitavad korda hoida kohalikud malevlased, kes on ka ise suured muusikasõbrad. Kindlasti ei maksa seda võtta kui jõudemonstratsiooni.

Teiseks selleks, et kaitseliitlased paigaldaksid telkimisalale suured Kaitseliidu telgid ning pidulised, kel telki või muud öömaja pole, saaksid soodsalt kas pere- või sõpruskonna peale endale telgi rentida.

Niisamuti üritavad korraldajad tänavugi käima panna festivalitakso. Mis tähendab, et need, kel auto on, transpordiksid ka neid, kel autot või muud liiklemisvõimalust pole. Muu hulgas saab festival tänavu täiesti uue kodulehe.

Kes sel suvel esinejate nimistus on, jätab Villu Veski esialgu saladuseks. See saab kõigile huvilistele teatavaks üsna pea. Soodushinnaga festivalipasse saab aga soetada kuni mai alguseni Piletilevist. Mõnevõrra kallim pilet, kui tavapärastel kontsertidel maakonnas olnud, on taotluslik. See aitab tagada head esinejaid, muusikaarmastajatest publiku ja nende turvalisuse. Oleks pilet odavam, tuleks rahvast ehk rohkemgi, ent siis ei pruugiks seal päris kõik enam muusika pärast viibida.

Print Friendly, PDF & Email