Incap kärpis tööaegu (9)

Märtsi algul kirjutas Saarte Hääl, et Kuressaares tehast omav Incap on siin koondanud hulga töötajaid ja teeb pingutusi, et üleüldisest kehvast olukorrast pankade abiga välja rabeleda. 

Incapi korporatsiooni kommunikatsioonijuht Hannele Pöllä tõdes siis, et firma rahaline olukord on nõrk ja vaja oleks tunduvalt suuremat rahastamist.

Lisaks koondamistele on nüüdseks vähemalt Kuressaare tehase kohta tehtud veel mõned konkreetsed otsused.

“Oleme vähendanud töötunde kogu personalil – nii kontoritöötajatel kui ka detailide komplekteerijatel,” kinnitas Pöllä Saarte Häälele.

Tööaja vähendamine tähendab kommunikatsioonijuhi sõnul Incapi Kuressaare tehase töötajaile seda, et vähemalt kaks kuud – aprillis ja mais – on siinne tehas reedeti suletud.

Saarte Hääle andmeil on seoses tööaja vähendamisega vähendatud ka palkasid. Seda väidet Pöllä ei kinnitanud, kuid ei lükanud ka ümber. “Ühtlasi on otsustatud, et kogu personal puhkab tänavu suvel ühel ja samal ajal, mis tähendab, et tehas on suletud 15. juulist 28. juulini,” ütles Hannele Pöllä.

Märtsi algul tõdes kommunikatsioonijuht Saarte Häälega kõneledes, et neil on kindel plaan Kuressaares töötajaid juurde palgata sõltuvalt nõudlusest ehk teisisõnu kohe, kui tehas saab taas rohkem tellimusi.

Samas märkis ta, et väga raske on tuleviku kohta midagi kindlat öelda, sest see on nende äris tüüpiline, et turu väljavaade on väga lühike. “Meie sõltume oma klientide edukusest turul,” märkis Pöllä.

Print Friendly, PDF & Email