Vanemad ei kiirusta lapsi Aste kooli registreerima

Kuigi Aste kool alustab sügisel uues hoones, ei ole vanematel oma laste I klassi panekuga erilist kiiret. Eilse seisuga oli I klassi astumiseks esitatud kaheksa avaldust.

“Meil see esimestesse klassidesse astujate arv nii vara selgeks ei saa kui linnas,” ütles Kaarma valla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Rein Orn. “Tavaliselt selgub lõplik nimekiri alles augustis.”

Aste kooli koduleheküljel on ära toodud üleskutse, mille järgi ootab Kaarma vallavalitsus lapsevanemaid oma lapsi sügisel alustavasse Aste põhikooli registreerima. Kooli plussidena on nimetatud väikseid klasse, mis võimaldab arvestada iga õpilase isikupära, andeid ja eeldusi ning pöörata tähelepanu üldiste oskuste arendamisele; ettevõtlusõpet, mis keskendub ettevõtlikkuse toetamisele ja kujundamisele; samuti muusikaklassi klaveri- ja kitarriõppega.

Kaarma vallal ja Kuressaare linnal on ühine haridusruumi leping, mille järgi võivad Kaarma lapsed käia ka Kuressaare koolides. Septembrist soovib linnakoolide esimestesse klassidesse minna 210 õpilast, sealhulgas Kuressaarest 166 ja Kaarma vallast 39 last.

Print Friendly, PDF & Email