Uuel operaatoril on Mändjala kämpinguga suured plaanid (6)

Uuel operaatoril on Mändjala kämpinguga suured plaanid

OOTAB LUME SULAMIST: Silja Litvinova ootab kannatamatult, et lumi sulama hakkaks. Mida kiiremini soojaks läheb, seda kiiremini saab kämpingus töödega pihta hakata. Foto: Sander Ilvest

Saaremaa tuntuimat kämpingut opereerima hakkav Saaremaa Camp on võtnud eesmärgiks teha kämpingule ja selle rannaalale põhjalik värskenduskuur.

OÜ Saaremaa Camp omanik ja juhatuse liige on Kuressaare Kihelkonna mnt Säästumarketi juhataja kohalt veidi vähem kui kuu aja pärast lahkuv Silja Litvinova, kes on paljudele ehk tuntud ka muusikuna duost Silja & Heiko. Säästumarketi juhatajana töötas ta pea kolm aastat ning peab seda aega väga õpetlikuks, pingeliseks ja põnevaks. Tema sõnul on töö Säästumarketis andnud talle palju väärt kogemusi.

Rannaalale uus hingamine

Juhataja kohalt lahkub Litvinova lõplikult 15. aprillist. “Otsustasin praegusest töökohast loobuda, kuna soovin end täielikult pühendada Mändjala kämpingu arendamisele, mis kujuneb veelgi suuremaks väljakutseks,” ütles Litvinova, kelle sõnul jääb ta elu lahutamatuks osaks musitseerimine koos Heiko Liiviga.

Nagu juba öeldud, on Silja Litvinoval kämpingu ja selle juurde kuuluva rannaalaga suured plaanid. Ta kinnitas, et kavas on jätkata senist tegevust – pakkuda majutust looduskaunis kohas. Esialgu Litvinova kämpingut oluliselt laiendama ei hakka, tema eesmärk on kämpingumajad ilusasti korda teha. Kui Mändjala kämpingus lähitulevikuks planeeritu edukalt sujub, siis võib ka mõelda tulevikus tegevuse laiendamisele.

Silja Litvinova sõnul on praegu väga palju aega möödas sellest, kui Mändjala–Järve rannas oli inimestel teha ka midagi muud peale niisama päevitamise ja ujumise. “Minu soov on taastada suvine rannamelu Mändjala rannas, pakkudes mitmesuguseid võimalusi, mis muudavad rannas ajaveetmise peredele huvitavamaks ja mugavamaks,” kinnitas ta.
Nii näeb tegevusplaan ette hakata välja rentima vesirattaid, paate, rajada lastele mänguväljakud nii kuivale maale kui ka madalasse merevette ning luua võimalus kasutada rannatoole.

Väikelastega peredele plaanitakse omaette ala, kus on võimalik leida varju kuuma päikese eest. “Kavas on rannas avada ka kohvik, kus saab päeval turgutada end jahedate jookide ja mitmesuguste suupistetega, osta lastele jäätist ning õhtuti veeta mõnusalt aega suviste muusikarütmide saatel,” avaldas Litvinova, lisades, et kindlasti hakkab kämping rahvale pakkuma ka head elavat muusikat.

Liiatigi on Mändjala rand Silja Litvinova hinnangul ideaalne koht surfamise õppimiseks ning seega jätkab tegevust Mändjala surfiklubi, kus on kogenud surfiõpetajad. “Hakkame pakkuma ka erinevaid pakette, üks neist saab kindlasti olema lohesurfikoolitus,” ütles OÜ Saaremaa Camp omanik. Üks ala, mida Mändjala kämpingus tulevikus veel harrastada saab, on jooga. “Jooga kogub üha rohkem populaarsust ning miks mitte harrastada seda Mändjala kämpingus värskes õhus.”

Silja Litvinova kinnitusel on tal ideid veel, kuid kõike korraga ei jõua. Plaanis on ikka igal aastal midagi uut ja huvitavat juurde pakkuda. Kindlasti jätkab kämping juba traditsiooniks saanud populaarsete üritustega nagu Mändjala jaanituli, Saaremaa rannapidu jne.

Majakesed tehakse korda

Tänavu on Saaremaa Camp planeerinud kõigepealt korrastada kämpingumajakesed – nende katused, trepid, teha sees sanitaarremonti jm. Samuti läbivad uuenduskuuri muud kämpingualal asuvad hooned. Puhastatakse ja korrastatakse kogu kämpinguala metsaalune ning laiendatakse sealset terviseala. Kevadel saab kindlasti teoks ka põhjalik rannapuhastus.

Lähiaastatel on planeeritud laiendada karavanide parkimisala, ehitada juurde merevaatega kämpingute ala. “Planeerime ka laiendada laste mänguväljakute ala. Ideid on palju ning küll need kõik järjekorras teostatud saavad,” on Silja Litvinova tugevat tahtmist täis.

Print Friendly, PDF & Email