Tänavu on pealinna liinil lennanud 1273 inimest (1)

Värske statistika kohaselt lendas jaanuaris Tallinna–Kuressaare–Tallinna liinil 680 inimest, veebruaris oli reisijaid mõnevõrra vähem – 593.

Sellist reisijate hulka võib talvekuude kohta tubliks tulemuseks pidada. Saare maavalitsuse transpordinõunik Taavi Kurisoo ütles, et need 1273 reisijat jagunesid 75 lennu vahel. Ta tõi võrdluseks, et eelmise aasta samal perioodil tegi AS Estonian Air suurema lennukiga 59 lendu ja teenindas 1182 reisijat. “Seega vaatamata väiksema lennuki liinile toomisele on kahe reisi lisandumine nädalas reisijaid juurde toonud,” tõdes Kurisoo.

Kui rääkida pealinna liini teenindava Avies AS-i lennuki täitumusest, oli jaanuaris täitumus 46,1% ja veebruaris 48,8%. Kurisoo lisas, et kuna Avies arvestas hankel pakkumust tehes lennuki aastaringseks keskmiseks täitumuseks 46%, on maavalitsus ja vedaja lennuki talvise täitumusega kindlasti rahul. “Eelmiste aastate kogemusele tuginedes võime suuremat täitumust oodata alates aprilli teisest poolest,” tähendas transpordinõunik.

Tegelikult oli 18-kohalise lennuki jaoks kahe kuu lõikes igasuguseid reise. Oli terve hulk päevi, mil lennukis oli alla kümne reisija. Mõnel üksikul korral lendas vaid 2–3 reisijat, mis jättis lennu täitumuse napilt 11–16% peale. Samas oli näiteks 22. veebruar selline päev, mil õhtusel Tallinna–Kuressaare lennul oli täitumus suisa 105,6%, kuna reisijaid oli lennukis koguni 19.

Kurisoo sõnul on sellele lihtne selgitus. Nimelt on lennuki täitumus üle 100% võimalik, kui mõnel reisijal on kaasas sülelaps. “Sülelaps eraldi istet ei vaja, kuna kõik reisijad loetakse aga üle, võib reisijate arv olla suurem kui lennuki kohtade arv,” selgitas ta.

100-protsendilise täitumusega lende oli kahe kuu peale kokku neli, napilt alla 100% (94,4%) täitumusega (17 reisijat) oli sama perioodi jooksul samuti neli. Jaanuari ja veebruari peale oli vaid üks selline lend, mil 18-kohalises lennukis istus üks reisija. See lend toimus 4. veebruari õhtul Tallinnast Kuressaarde.

Aasta esimesel kuul toimusid kõik planeeritud väljalennud, veebruaris jäi Tallinna–Kuressaare–Tallinna liinil ära kaks reisi. Esimene neist edasi-tagasilend 4. veebruari hommikul, teine 14. veebruari hommikul. Mõlemal korral tühistati lend tehnilistel põhjustel.

Print Friendly, PDF & Email