Kuressaare haigla palkas Ukrainast anestesioloogi (8)

Kuressaare haigla palkas Ukrainast anestesioloogi

ESIMENE TÖÖPÄEV: Dr Taras Zhenchenkol oli esimene tööpäev tegemisi täis. Foto: Sander Ilvest

Kuressaare haiglas töötab eilsest Ukrainast Lvovist pärit anestesioloog Taras Zhenchenko.

Eile assisteeris ukraina tohter juba ka lõikustel. “Raske on alles midagi öelda, päev pole veel läbi,” lausus lõuna paiku Saarte Häälega vestelnud dr Zhenchenko, intensiivravi ja anestesioloogiaspetsialist.

SA Kuressaare Haigla juhatuse esimehe Viktor Sarapuu sõnul on uuel tohtril kõrgem erialane kvalifikatsioonikategooria.

“Oleme väga rahul, et sellise spetsialisti saime,” kinnitas Sarapuu. “Kuna meil on ka ööpäevased valved, oli meil anestesioloogia alal vaja täiendavat jõudu.”

“Tahtsin Eestisse tööle tulla, sest mulle meeldib siin,” põhjendas dr Zhenchenko Kuressaarde kolimist. Arst on Eestit ja Saaremaad külastanud varemgi. “Käisin siin suvel turistina,” märkis Zhen-chenko.

Eilsest algas ukraina tohtril intensiivne keelekursus eesti keele õppimiseks. “Praegu tean vaid paari üksikut sõna,” märkis ta.

Dr Taras Zhenchenko (40) on lõpetanud 1996. aastal Lvovis riikliku meditsiiniinstituudi ja töötanud oma kodulinna kiirabihaiglas.

Anestesioloogile sõidab suvel Ukrainast Eestisse järele ka tema pere – kõrva-nina-kurguarstist abikaasa ja kaks last.

“Ehk hakkab ka abikaasa meie haiglas tööle,” lausus Viktor Sarapuu.

Tohtrite lastest vanim hakkab tudeerima Tallinnas, noorem, praegu teises klassis käiv laps hakkab õppima Kuressaares. “Mis sellest, et siinsed koolid vene keeles ei õpeta,” ütles Zhenchenko. “Eks lapsel tule eesti keel selgeks õppida. See ei ole küll kerge, aga saksa keelt ta juba õpib.”

SA Kuressaare Haigla sõlmis dr Zhenchenkoga lepingu kaheks aastaks.

“Lähiajal on haiglasse tulemas veel spetsialiste ja ka väljastpoolt Eestit,” rääkis Viktor Sarapuu. “Praegu käib intensiivne töö nende kohtade komplekteerimiseks, kus praegu maksimaalset jõudu pole.”

Print Friendly, PDF & Email