Reet Viira: talgud on väga hea kokkusaamise paik

reet viira

REET VIIRA: Talgute Saaremaa koordinaator soovitab 4. mail oma kodukanti talgutele tulla, sest see tugevdab ka põlvkondade vahelist sidet. Foto: Tõnu Veldre

Teeme Ära talgupäev on muutunud saarlastele ja muhulastele iga-aastaseks traditsiooniks, kinnitab Teeme Ära Saaremaa koordinaator Reet Viira.

Kuigi Teeme Ära talgupäev on alles 4. mail, on alanud talgutele registreerimine ja osa talgukohti on talgute veebilehel juba punast värvi – see tähendab, et seal on talguliste arv täis!

Reet Viira, kuidas Saaremaal talgute registreerimine edeneb?

Meie maakonnas on kirja pandud juba kümme talgut. Sel aastal on väga aktiivne Muhu vald, kus on registreeritud juba kolm talgut. On nii uusi kui ka eelmistest aastatest tuntud talguid. Näiteks väga kiiresti pani oma talgud veebilehele üles Jööri küla muuseum, nemad on igal aastal talguid korraldanud ja oma muuseumi korda teinud. Eks põhilised olegi koristustalgud.

Eelmisel aastal olime Eestis oma talgutega kõige edukamad. Talguid oli 142 ja talgulisi 3274, mis moodustas 9,2% Saare maakonna elanikest.

Kas sel aastal on loota sama palju talguid ja talgulisi?

Ma tahaks loota. See on hea traditsioon ja Teeme Ära talgupäev on ennast meie maakonnas juba kinnistanud. Inimesed teavad juba ennast maikuu esimeseks laupäevaks vabaks teha.

Vt ka talgute kodulehekülge www.teemeara.ee

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email