Vastukaja: Kristlike koguduste vaimulike pöördumisest (11)

Kuressaare kristlike koguduste vaimulike pöördumisele eilses Saarte Hääles mina alla ei kirjutanud.

Minu vastus üleskutse koostajatele oli järgmine:
Inimene on oma olemuselt vaba olend. Meie ligimesed on kõik vabad, igaühel on oma mõistus ja vaba tahe, mille järgi talitada ja õigeid otsuseid vastu võtta. Usaldagem oma ligimesi – kõiki neid, kes meiega koos seda maist elu jagavad.
Usaldagem ka kohalikke ettevõtjaid kui oma ala spetsialiste, nende tööd ja selle korraldust, sest nemad tunnevad kõige paremini ala, millel tegutsevad.

Sama on ka nende inimestega, kes neid ööklubisid ja baare külastavad. Inimest saab mõjutada ainult tema ise, tema pere ja selles peres rakendatud kasvatus. Kui see lonkab, siis ei saa keegi seda parandada ega muuta. Saame tegeleda vaid tagajärgedega.

Ööpäevas on kõige raskem ja ohtlikum aeg just öötunnid. Sel ajal tegutsejatele ja ka politseile on just see periood ööpäevast kõige pingelisem. See on paratamatu.

Usaldagem kohalikku võimu, kes annab parima, et kõigil oleks siin hea elada ja olla ning tegutseda.
Maailma muutmine algab iseenda ja mitte teiste muutmisest. Me ei saa kellelegi ette kirjutada, kuidas nad peavad elama, olema ja tegutsema. Kuidas suhtuksime sellesse, kui keegi väljastpoolt hakkab meile ütlema, kuidas koguduse elu korraldada, millal teenistusi ja talitusi pidada? Tegeleme igaüks sellega, milleks oleme kutsutud ja seatud.

Sellepärast on kohatu sekkuda kogudustel ja vaimulikel kohaliku võimu ja ettevõtluse ellu ning kõikvõimalikesse vaidlustesse. Selleks on võim, et probleeme lahendada.

Seega ei ühine ma selle üleskutsega sellises sõnastuses ja nõudmistes. Toetan kõiki häid ettevõtmisi, mida inimesed oma igakülgseks arendamiseks ette võtavad.

Igaüks otsustagu aga ise, mis talle parim on!

Isa Andreas
EAÕK Kuressaare püha Nikolai kogudus

Print Friendly, PDF & Email