SÜG-i tuleb külalisi seitsmest välisriigist (3)

sügi tuleb külalisi neljast välisriigistJärgmisel nädalal külastab Saaremaa ühisgümnaasiumi ligemale 40 õpilast ja õpetajat seitsmest riigist, et tutvuda Saaremaa ajalooga ja rääkida sellest, mida tänapäeva noored usuvad.

Saaremaa ühisgümnaasiumi inglise keele õpetaja Reet Lulla (fotol) ütles, et külalised saabuvad Saaremaale Comeniuse projekti “Believe it or not” raames. Euroopa Liidu rahastatud projektis osalevad saarlaste kõrval õpilased ja õpetajad Itaaliast, Hispaaniast, Türgist, Inglismaalt Walesist, Rumeeniast, Tšehhist ja Saksamaalt.

Projekti eesmärk on uurida, mida tänapäeva noored usuvad, selles käsitletakse teiste maade kultuuri, ajalugu, religiooni, traditsioone ja kombeid.

Saaremaal pakutakse külalistele vaatamiseks Kaali meteoriidikraatrit, Valjala ja Karja kirikut ning Angla tuulikumäge. Soov oleks minna ka Mustjala pangale ja kõneleda Eesti paganatest, aga see plaan on esialgu küsimärgi all, sest Pangal laiutab kõikjal lumi ja meri on jääs. “Kaali järv on ka jääs, nii et ega siin naljalt midagi näidata ole, ainult kirikud ja loss,” tõdes Lulla.

Külalised jõuavad Saaremaale teisipäeval ja viimased neist lahkuvad pühapäeval, lisaks Saaremaa ringsõidule tutvustavad õpilased ühel päeval saarlastele oma riigi ajalugu ja oma kooli.

Reet Lulla ütles, et kõik välismaa õpetajad peatuvad hotellides, õpilased elavad aga kodudes, et näha kohalikku elu ja käia koos võõrustajatega koolis kaasas.

Kuni 40 väliskülalise vastuvõtmine on Lulla sõnul ühisgümnaasiumi ajaloos suurim väliskülalistega seotud sündmus.
“Nii suures koguses väliskülalisi ei olegi vist meie majas varem käinud, kuigi 4–5 aastat tagasi oli meil üks projekt hollandlastega ja siis tuli terve bussitäis õpilasi ja õpetajaid,” rääkis Reet Lulla.

Projekti “Believe it or not” esimene kohtumine toimus Tšehhimaal. Aprillis saadakse kokku Itaalia suurima saare Sardiinia pinnal ja maikuus Suurbritannias, kuhu läheb SÜG-ist neli õpilast ja kaks õpetajat.

Saaremaa ühisgümnaasiumis tegeleb projektiga võõrkeelte sektsioon ja projekt on mõeldud peamiselt gümnaasiumi humanitaarainete suunale, aga ka kõikidele huvilistele.

Print Friendly, PDF & Email