Naistepäev on taas au sees (FOTOD) (4)

Naistepäev on taas au sees

NAERATUS JA LILLEÕIS: Kord aastas saavad Olerexi nais-kliendid tanklast ostes lisaks igapäevastele tänusõnadele ka lilleõie. Fotol ulatab Janis Lember tulbi Krista Reimalile. Foto: Sander Ilvest

Kui taasiseseisvumise järel heideti 8. märts kui “punane püha” kõrvale, siis tasapisi on naistepäeva traditsioon taas au sisse tõusnud. Põhjuseks eelkõige see, et kuigi meil on olemas emadepäev, ei ole mitte kõik naised emad.

Või nagu ütles Auriga keskuse lillepoe müüja: “Naistepäev on töörahvapüha. Siis ei osta mehed lilli mitte ainult oma naisele, vaid töökaaslastele ka.”

Seetõttu eelistatakse rohkem lõikelilli, kinnitas müüja. Popimad on just nelgid ja tulbid.

Auriga keskuse uksel pisteti eile igale naissoost sisenejale pihku kollane krüsanteem. Keskuse haldusjuht Kalver Pitk ütles, et tänavu varusid nad 200 õit rohkem kui mullu. Neljandat korda toimuva aktsiooniga tuuakse naeratus näole rohkem kui tuhandele naisele. Enamasti pidavat ka kõige tusasem nägu naerule minema, kui lill kingitakse. Uksest parajagu sisenenud vanem proua kinnitas samuti, et hea tunne on, kui lilli kingitakse.

Üle tee asuvas Olerexi tanklas antakse juba 10 aastat järjest igale naissoost kliendile lilleõis, hoolimata arve suurusest. Leti taga seisev rõõmsameelne Janis Lember tunnistas, et tema on teist aastat 8. märtsil tööl, sest lille kinkija peab ju meesterahvas olema.

Teispool ringteed asuvas Roonimäe tanklas said nais-kliendid eile ostuga kaasa tassi kuuma kohvi. Müüja kinnitusel oli neil eelmisel aastal bensiin naisostjatele natuke odavam ning ühel aastal jagati tasuta sooduskaarte. Tundub, et naistel on naistepäeval põhjust võimalikult palju ostelda, sest üllatused ootavad neid igal pool.
Või nagu ütleb Kihnu laulik: “Maga kaheksandal kaua, ole aastas kord ka proua!”

Print Friendly, PDF & Email