Kinkur meeneks (1)

Varsti saabuva emakeelepäeva ootuses on Saaremaa noored maha saanud taas ühe keeleuuendusega. “Kinkur” on nii salapärane sõna, et vaevalt keegi ära arvab, mida sellega mõeldakse.

Veelgi põnevam on see, et lisaks uudissõnale mõtles neli noort välja selle sõnaga tähistatava asja ja nad tegid selle asja ka päriselt valmis.

Noorte leiutis osutus nii populaarseks, et parajasti koolile suveniiri otsiv Saaremaa ühisgümnaasium otsustas kinkuri valida kooli meeneks.

Seeriatootmist takistab seni kinkuri tooraine, kadakapuidu puudus. Seega on inimestel võimalus toetada kooli kadakaroigastega, mille läbimõõt on viis sentimeetrit ja pikkus vähemalt 12 sentimeetrit. Küllap saavad annetajad tänutäheks ka kooli meene.

Saladuskatte all võib öelda, et kinkur tähendab tegelikult sihukest vigurit, milles on ühendatud kingalusikas ja helkur. Kuidas teda täpselt kasutatakse, peab kinkuriomanik ise järele proovima. Tõenäoliselt tuleb kõigepealt kinkuriga jope selga panna ja seejärel saab mugavalt ka jalatsid jalga tõmmata.

Noorte algatus väärib igati tunnustamist. Millega õpilased meid järgmiseks üllatavad, näitab lähitulevik.

Print Friendly, PDF & Email