Lümanda valla elektriauto arvel on läbisõidurekord (15)

Eesti Päevaleht kirjutas eile, et kõige paremini oskab Eestis elektriautoga sõitmisest rääkida Lümanda valla hoolekandetöötaja Jelena Pšenitšnaja, kellele kuulub riigi antud elektriauto läbisõidurekord.

Pšenitšnaja sai elektriauto kätte juuli lõpus ja 31. detsembri seisuga näitas odomeeter 19 100 kilomeetrit. Praegu on läbisõitu 25 000 kilomeetri ringis.

“Sõidud on põhiliselt vallasisesed ja Kuressaares käimised, aga julgen elektriautoga minna ka Tallinna koolitusele,” kinnitas ta. Ühe otsa pikkuseks tuleb Pšenitšnaja sõnul umbes 250 kilomeetrit ehk neli ja pool tundi, kui teha kolm pooletunnist laadimispeatust.

Eesti muutlikus ilmastikus pidavat elektriauto hästi vastu. Kiirlaadija puhul peab aga silmas pidama, et vahepeal tuleb kasutada tavalaadijat, et kõik akud täis saaksid. Muidu võib tekkida probleem, et üks aku on tühi ja teine ei vea välja.

“Viimane kord Tallinnast tagasi tulles saingi halva kogemuse osaliseks. Jäin tee peale ning mind toodi slepis kohale.”

Hoolekandetöötaja igapäevane rutiin on, et tuleb sõidust ja paneb kohe auto stepslisse. Maksan selle osa ise kinni, mis ma autot kodus laen. Elekter kallines mul paketipõhiselt ühe kolmandiku võrra. Kui varem kulus sõitude jaoks 54 eurot, siis nüüd 78.”

Print Friendly, PDF & Email