Laurits aitas Lauritsat

Eilne tulekahju Lauritsa varjupaigas oli ühest küljest õnnelik õnnetus, sest inimesed kannatada ei saanud. Küll aga sai tõsiseid kahjustusi hoone.

Tulekahju on kohutav õnnetus, mis tavaliselt juhtub ootamatult. Praegusel juhul on aga tegemist paigaga, kus saavad peavarju niigi elus kannatanud inimesed.

Sellise maja põleng tundub kuidagi eriti ebaõiglane, sest oma vara ja kodu kaotab inimene, kellelt see niigi on juba korra ära võetud.

Kui varaste külaskäigu kohta ütleb kõnekäänd, et varas jätab varna seina (kuigi kasukas viidi minema), siis tuli võtab ka varna.

Seega kutsub Laurentiuse koguduse õpetaja inimesi varjupaiga taastamist rahaliselt toetama. Kellel selleks võimalust, saab raha kanda Swedbanki kontole 221018224822.

Esemelisi annetusi ei ole varjupaigal praegu võimalik vastu võtta, sest kõigepealt menetlevad uurijad tulekahju tekkepõhjust, siis läheb pall kindlustusfirma väljakupoolele ning millal remont lõpeb, ei tea keegi.

Siiski lähevad mõtted selle õnnetuse puhul oma rada. Vahest laotas rahvausundi tulepatroon Laurits ise oma kaitsvad tiivad varjupaiga üle? Loomulikult kasutas ta tulega võitlemiseks tublide päästjate abi.

Print Friendly, PDF & Email