Valjalas toimub rahvusvahelise folkloorifestivali eelpidu

Sel neljapäeval algusega kl 14 toimub Valjala rahvamajas Saare maakonna folklooripäev, mis on ühtlasi ka suvel toimuva rahvusvahelise folkloorifestivali Baltica eelfestival.

Baltica eelfestivalid on nüüdseks toimunud Haljalas, Tallinnas, Pärnus, Tartus ja need on Baltica avalike suhete juhi Kairi Leivo sõnul olnud väga meeleolukad ja õpetlikud nii osalejatele kui ka huvilistele.

Valjala pärimuspidu kannab pärandiaastaga hästi kokkukõlavat mõtet “Kus keiakse, senna jäävad jäljed”. Päeva peakorraldaja ja perenaine on Saare maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember. Siinse peo teevad kenaks pärimusega tegelevad rühmad Saaremaalt ja Muhust, külalised Pärnumaalt ja paar külapillimeest.

Baltica toimub 3.–7. juulini Tartus, Iisakus, Sangastes ja Tallinnas ning selle eesmärk on väärtustada oma rahva ehedat ajaloolist rahvapärimust ja hoida paikkondlike traditsioonide eripära. Festival toimub 26. korda ja seekord on peo tunnuslause “Igal linnul oma laul”. Balticale on oodata põnevaid külalisi välismaalt ning loomulikult on kohal eestlased ise, kokku pea 2000 pärimusekandjat.

Print Friendly, PDF & Email