Birgit Õigemeel sai Saaremaalt palju hääli (9)

Birgit Õigemeel sai Saaremaalt palju hääli

BIRGIT ON JÄÄNUD SAMA TAGASIHOIDLIKUKS: Birgiti vanaema Brigette Õigemeel tunneb pojatütre edusammudest heameelt, samas tõdedes, et kuulsus pole tüdrukut muutnud. Foto: Aare Laine

Laupäeva õhtul Nokia kontserdimajas toimunud Eesti Laulu finaalis rõõmustas Birgit Õigemeel tuhandeid oma fänne.

“Tean, et paljud saarlased andsid Birgitile oma hääle. Kohtasin pühapäeval Tallinnast Kuressaarde sõites bussis oma endist töökaaslast, kes Birgiti võidu üle rõõmustas. Pensionärist proua ütles, et tema helistas Birgiti poolt.
Sõrves, oma vanaema Brigette kodukandis on Birgit populaarne. Sealt ka inimesed helistasid,” rääkis Birgit Õigemeele õnnelik tädi Viivi Pulk.

Tänavu jõulukuul 85-aastaseks saav Torgu valla Mõisaküla Saaduaia talu vanaperenaine Brigette Õigemeel elas pojatütre esinemisele kaasa Tallinnas Birgiti isa Riivu pere keskel.

“Ema peab kõigist oma lastelastest lugu. Eriti jälgib ta Birgiti tähelendu ja hindab kõrgelt tema saavutusi,” märkis Viivi oma ema ja Birgiti vanaema kohta.

Kevadel tuleb Brigette taas Saaduaia tallu, kus ta jõudumööda kohe koduaias toimetama hakkab. Majapidamist aitavad korras hoida memme lapsed (6), lapselapsed (13) ja lapselapselapsed (9). Ka Birgit käib igal suvel Sõrves energiat kogumas.

“Birgiti elukaaslane on ju linnapoiss, aga maatööd ta tunneb ja oskab. Alati panevad nad vanaema juures talutöödel käed külge,” pajatas Birgiti tädi noorte tegemistest Sõrves.

Esmaspäeva hommikul ETV “Terevisiooni” saates tõdes Birgit Õigemeel, et ballaad, mis talle võidu tõi, on üle hulga aja üks tõeliselt kaunis lugu, mida ta laulnud.

Viis aastat tagasi sai Birgit Õigemeelest Eesti esimene superstaar. Esmaspäevahommikuses telesaates tunnistas lauljanna, et talle meeldib võistelda. “Laulud tähtedega” saates sai Birgit teise koha ja “Laulupealinna” saates hinnati tema esinemine kolmanda koha vääriliseks.

Postimehe hinnangul ennustatakse Birgit Õigemeelele Eurovisionil üsna head kohta. Publiku ette astub eestlanna Malmös esimeses poolfinaalis 14. mail.

Print Friendly, PDF & Email