Scientific American 1875. aastal: hobuseliha toiduks kasutamine võib stimuleerida majanduskasvu

Scientific American 1875. aastal: hobuseliha toiduks kasutamine võib stimuleerida majanduskasvu

HEAD ISU! Alanud aastal on Euroopa Liidu maades müüdavates burgerites avastatud veiseliha asemel hobuseliha. Asenduse peamine põhjus pidavat olema hobuseliha palju odavam hind. Ajaloost on aga teada, et hobuseliha, mis pidavat maitselt sarnanema metskitselihaga, aitavat parandada ka toote maitseomadusi. Foto: internet

Kui poolteist kuud tagasi tuli päevavalgele, et Suurbritannia mitmetes supermarketites müüdavad loomalihatooted sisaldavad veiseliha asemel hobuseliha, arvati, et tegemist on väikese eksitusega. Tänaseks on hobuselihaskandaal levinud pea üle kogu Euroopa. Pole aga halba ilma heata, sest lumepallina paisuv skandaal võib Euroopa hoopiski majandusunest äratada. Nii vähemalt arvati umbes poolteist sajandit tagasi.

Sel nädalal selgus, et Euroopa maitsvad frikadellid, mida müüakse IKEA kauplustes, sisaldavad pakendil märgitud sea- ja veiselihale lisaks ka hobuseliha. Vähemalt kirjutasid mitmed Euroopa ajalehed, et säärane juhtum avastati Tšehhi vabariigis.

Viimase paari nädala jooksul on nn hobuselihaskandaal suisa lumepallina paisunud ja veerenud üle kogu vana kontinendi. Paljudes Euroopa Liidu riikides (muide, ka neis, mis on tuntud oma range toidukontrollimise poolest) avastati, et supermarketites ja restoranides müüakse veiselihast valmistatud toidu pähe hoopiski hobuseliha. Pärast seda aga, kui skandaali sai segatud IKEA kaubandusvõrk, omandas probleem palju mastaapsema tähenduse. Asi on selles, et IKEA-le kuulub ligi 250 kaubamaja ja need asuvad üle kogu maailma. Seetõttu võib vist öelda, et senine Euroopa-keskne maavärin on kasvamas üleilmseks skandaaliks.

Edasi loe laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email