Pihtla päästjad said endale uue kodu (FOTOD) (2)

Pihtla päästjad said endale uue kodu

KINGITUSEKS TUULELIPP: Pihtla komando pealik Aivar Aasma harutab pakendist Valjala mehe Jaanus Lipu toodud kingitust. Millegipärast ilutseb kingitud tuulelipul aastaarv 2012. Foto: Tõnu Veldre

Eile lõigati sireenide huilgamise saatel läbi punavalge lint ja kuulutati Pihtla vabatahtlike päästjate renoveeritud maja avatuks.

Vallavanem Jüri Saar rõhutas oma kõnes, et hoone on vaid kest, mis Pihtla vallas on täidetud hakkajate meestega. Saar tõi näite, kuidas volikogu koosolek on tulnud pooleli jätta, sest pooled volinikud kargavad laua tagant püsti ja tormavad üle tee seisvasse tuletõrjeautosse, et õnnetuskohale sõita.

Vabatahtlike komando pealik Aivar Aasma tunnistas ausalt, et enne pidukõne alustamist tal jalad värisesid. Tema jaoks olevat rahva ees kõnelemine suurem katsumus, kui tulekahjul eluga riskimine. Aasma rääkis, et tegelikult ulatub Pihtla vabatahtlike tuletõrjujate ajalugu tagasi aastasse 1931, mil soetati esimene käsiprits, mida veeti hobusega. 1940. aastal saadi aga juba ekstra selleks ehitatud tuletõrjeauto.

Nõukogude ajal oli piirkonnas koguni kaks masinat. Üks Sandlas ja teine praeguse vallamaja ruumides. Praegu on tublide vabatahtlike käsutuses 100-aastane maja ja 40-aastane tuletõrjeauto. Lähiajal loodetakse töökorda saada ka Kaarma meestelt üle võetud teine päästeauto.

Selleks, et mehed pärast kahjutule kustutamist julgeksid koju minna, kinkis vald neile pesumasina. Kolleegid teistest komandodest panid aga raha kokku ja ostsid Pihtla päästjatele tolmuimeja. Valjala meeste toodud kukekujuline tuulelipp kannab küll aastanumbrit 2012, aga Valjala meestel jäi õigust ülegi, sest ega nemad pole süüdi, et naabrid hoone avamisega uue aastani venitasid.

Print Friendly, PDF & Email