Saaremaa tarbijate ühistu liigub praegu sinnapoole, et muuta Orissaare, Rae ja Tooma kauplus peatselt Konsumi kontseptsioonile vastavaks.
“Ma ei julge täpselt öelda, aga eks me püüame seda teha nii ruttu kui võimalik,” ütles Saaremaa tarbijate ühistu aseesimees Tiit Saaremäel.
Kliendile võimaldab poe Konsumiks muutumine Saaremäeli sõnul rohkem neid sooduskampaaniaid, mis Konsumile ette nähtud. Praegu on neis kolmes kaupluses STÜ oma kampaaniad ja osa ETK säästukaardi kampaaniaid. Sortimendis Saaremäeli sõnul muudatusi ei tule, kuna see on juba praegu normaalne ja selline, nagu olema peab.
Seni on Saare maakonnas vaid üks Konsum ja see on Liiva kauplus Muhus. Konsumid on supermarketi-tüüpi kauplused, mis asuvad suuremates keskustes ja pakuvad laiemat kaubavalikut ja rohkem sooduspakkumisi.
Leisis võiks samuti kaubavalik suurem olla, mis kasu on uhkest suurest poest, kui kauba järele peab ikka linna selverisse sõitma
Orissaare poes lihaleti ees seista on väga ebameeldiv. Kas oleks leti juurde võimalik paigaldada kell, mida klient vajadusel teenindaja kutsumiseks saaks kasutada? Mitmel korral olen ostu sooritamata lihtsalt lahkunud, sest müüjat ei ole ja ei paista ka kusagilt tulevat.
saage aru, Leisis jt. sellistes väikestes asulates ei saa kunagi ja mitte kusagil maailmas ( ka jõukates riikides) olema suur kaubavalik. Eesti inimeste mingi suur luulu, vaadake parem lahtiste silmadega välismaal ringi, millised on külapoed (ma mõtlen lääneriike).
Näiteks Saksamaal, Sveitsis, Taanis ja mujalgi Lääne-Euroopas, on igas külas lisaks poele veel lihakarn, kus lihunik müüb kümneid erinevaid lihatooteid, on meierei, kust saab osta einevat sorti kohalikke juustusid, pagariäri jnejne. Sellises kohas puudub vajadus rikkaliku valikuga külapoe järele. Meil akistatakse väikeettevõtluse arengut igati ja seepärast peamegi linna kala ja paremat liha ostma minema, kuna külapoes ei suvatseta neid müüa.
Enne kui Saksama, Šveitsi ja Taani kogemusest seletama tuled, võiksid neis riikides vähemalt korrakski ära käia. Tee üks peatus kasvõi ühesainsas sealses külas ning mõtle siis, kas sealkandis Leisi suuruses külas üldse poodi ongi.
Mis te siin Leisist räägite, seal vähemalt on kaupa ja normaalne juhataja, kes selle eest ka muretseb, Pärsama Ühistu pood on ju jummala tühi! Kaubapäeval loe ühe käe näppudel üles mitu leiba või hapukoort tuli ja katsu sa seda müüjatele õelda…Tea, kas hr.Kilumets ise ka vahel poodi külastab ja olukorrast teadlik on? Milleks neid poode üldse remontida ja laiendada?
Leisi suuruses külas on mingisugune äri kindlasti olemas. Pärsamaa suuruses juba kaheldav. Samas on iga natukese maa tagant linn või kaks ja sellised väikesed asundused nagu Pärsamaa on väga haruldased.