Kuressaares pandi alus naiskodukaitse Saaremaa akadeemilisele jaoskonnale

Eile loodi Kuressaare gümnaasiumi talveaias naiskodukaitse Saaremaa akadeemiline jaoskond.

Ettevõtmise initsiaator, 1996. aastast naiskodukaitsja, Kuressaare gümnaasiumi vene keele õpetaja Ellen Kask ütles, et see mõte on tal ammu peas tiksunud. “Miks siis mitte ühendada tublisid akadeemilisi naisi, nagu nad meie majas on,” märkis ta. Lisaks KG õpetajatele ja kooli personalile on NKK akadeemilises jaoskonnas osalejaid Saaremaa puuetega inimeste kojast ja Osilia õppekeskusest.

Kask lisas, et Eestis on NKK akadeemiline jaoskond seni olnud ainult Tartu ülikooli juures. Vastloodud jaoskonna etteotsa valiti Ellen Kask. Juhatuse aseesinaiseks sai Mare Kirr. Juhatuse liikmed on Maili Rasva, Kaja Puck, Katrin Keso Vares ning asendusliige Külli Mänd. Akadeemiline jaoskond hakkab tegutsema NKK aluste põhjal ehk siis vastavalt põhikirjale.

Eilne üritus algas pidulikult lippude ja hümni saatel, seejärel andsid naised piduliku tõotuse. Neid tervitasid Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Kristjan Moora ja KG direktor Toomas Takkis.

NKK Saaremaa ringkonna instruktor Piret Paomees ütles, et ta on väga uhke, et selline asi tehakse. “Meil kõikidel on üks ühine eesmärk tagada Kaitseliidu ülema ettenähtud ülesannete täitmine, mis on NKK-le antud, ja samas organiseerida koordineeritumalt isamaalist kasvatust,” selgitas ta. Paomees lisas, et viimasel ajal on naiskodukaitset rohkem märgatud ja avastatud. Praegu kuulub NKK Saaremaa ringkonda ligi 140 liiget. Kes on huvitatud naiskodukaitsega liitumisest, võib võtta kontakti Piret Paomehega.

Print Friendly, PDF & Email