SA Kuressaare Haigla tõstis 1. märtsist oma töötajate palku 5 kuni 23 protsenti.
Kui möödunud aastal tõusid palgad Kuressaare haiglas keskmiselt viis protsenti, siis tänavu suurenevad töötasud vastavalt Eesti haiglate liidu ja tervishoiutöötajate kokkuleppele.
1. märtsist tõusis hooldajate miinimumtunnitasu 23%, õdedel, ämmaemandatel ja kiirabitehnikutel 17,5% ning arstidel 11%.
“Ülejäänud personali töötasu tõuseb viis protsenti,” ütles SA Kuressaare Haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu, kelle sõnul võtab poole palgatõusust enda kanda haigla, ülejäänu aga haigekassa.
“Meie haigla rahakott lubab palku tõsta,” kinnitas Viktor Sarapuu. “Leiame, et praeguses situatsioonis on see töötajaskonnale hädavajalik.”
Sarapuu lisas, et personali palgatõusu tõttu haiglal kavandatud ümberkorraldustest midagi tegemata ei jää.
“Tõenäoliselt kevade lõpu poole asume renoveerima B-korpust, kus asuvad labor ja administratsioon, et tuua polikliinikust ära ambulatoorse eriarstiabi osa – naistenõuandla, kirurgid, silmaarst, kõrvaarst, nahaarst, laboriosa,” rääkis Sarapuu. “Suurem kolimine on ees, sügise lõpuks loodame asjad paika saada.”
Täpsustaksin, need palgatõusu protsendid said ju streigi lõpetamisel kokku lepitud ja selline miinumum palgatõus on üle riigi tervishoiutöötajatel, mitte ainult Kuressaare haiglas. Aga tänusõnad Sarapuule,et leiti ülejäänud personali e mittetervishoiutöötajate jaoks 5%, pealkirjas oleks võinud see fakt välja toodud olla. Sellise artikliga valimistel ei võida!
kokku lepiti jah arvudes, kuid ressursi – raha antakse ainult pooles mahus.. !!ühinen tänusõnadega. Valimistega on aega veel, on aega veel…
ostke uusi asju, läikivaid
airi on juba paigutatud ca. 52 miljonit €. Leiti raha. Miks ei ole siiani leitud rahalisi vahendeid päästjate, politseinike ja haiglatöötajate märgatavaks palgatõusuks. See, et palgale lisatakse mõned sendid ei tee nende majanduslikku olukorda paremaks.