Haigestumine viirusnakkustesse on stabiliseerunud

Terviseameti andmetel pöördus möödunud nädalal ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 9318 haigestunut, neist 44 protsenti olid lapsed. 

Terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri möönis, et sel aastal on haigestumine tõesti kõrgem, kui oli eelmisel ja üle-eelmisel aastal, mil haigestumine oli tavapärasest madalam. “Seega on meil praegu tavapärane gripihooaeg,” sõnas Saluri.

Väikest haigestumise kasvu täheldati Hiiumaal, Narvas, Valga- ja Viljandimaal, mujal püsis haigestumine stabiilne või oli langustrendis. Kuigi arstide poole pöördunute üldarv enam ei kasvanud, suurenes pöördujate hulgas grippi haigestunud vanemaealiste osakaal. Kui vanemate inimeste haigestumine pea kahekordistus, siis teiste vanuserühmade haigestumine langes.

Haigestumiste kõrgema intensiivsusega periood kestab tavaliselt 5–7 nädalat, millest esimesel 2–3 nädalal kasvab haigestunute hulk kiiresti, sellele järgneb haigestumiste stabiliseerumise aeg (2–3 nädalat), misjärel hakkab haigestunute koguhulk juba langema. Eesti on praegu haigestumuse stabiliseerumise faasis.

Grippi haigestumise intensiivust saab endiselt hinnata keskmiseks ja gripi levikut laialdaseks. E-Tervise SA esialgsetel andmetel vajas möödunud nädalal haiglaravi 11 gripiviirusega patsienti. Hooaja algusest on hospitaliseeritud 252 patsienti.

Veebruaris suri gripi tõttu kaks inimest vanuses 77 ja 66 eluaastat, mõlemad kuulusid haigestumise riskirühma. Kokku on gripihooaja algusest surnud viis inimest, neist neli olid eagrupis 65 ja vanemad.

Laboratoorse kinnituse sai 108 gripiviirust, neist 70 olid A- ja 38 B-gripiviirused. Gripiviirustest tingitud haigestumiste osakaal langes 57 protsendini (7. nädalal 60%), samal ajal hakkas kasvama RS-viirusega seotud haigestumiste arv.

Kokku on hooaja algusest laboris kinnitatud grippi 647 korral, neist 372 korral on olnud tegu A- ja 275 korral B-gripiga. Hetkel domineerib A-gripiviirus.

Kuigi ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumine on stabiliseerunud, püsib see suhteliselt kõrgel tasemel, mistõttu terviseamet soovitab jätkuvalt vältida rahvarohkeid kogunemisi ja paiku ning järgida kõiki gripist hoidumise abinõusid ja hoiduda teiste inimeste nakatamisest: pesta tihti käsi, aevastades katta suu, hoida haigest kaugemale ja haigestudes püsida kodus.

Print Friendly, PDF & Email