15aastane Laadjala küla arenduse selts on külaelu süda

15 aastane Laadjala küla arenduse selts on külaelu süda

KÜLA TULEVIK: Kindlasti on laste hulgas neid, kes suureks saades või praegugi Laadjala küla arengule omal moel kaasa aitavad. Vasakult Eliise Raud, Marie Raud, Käroly Sepp (õe süles), Kristel Sepp, Ekke Kirs (venna süles), Uku Kirs, Merlin Sepp ja Emma-Marii Varvas. Foto: Kersti Kirs

Kaheksa aastat tagasi istusime Laadjala külavanema Lemmi Saunaga küla bussiootepaviljonis ja rääkisime külaseltsi tegemistest. Miks just bussipeatuses? See väike ehitis jääb enam-vähem küla keskele ja on alati tipp-topp korras.

Tookord talletasime vestluse ja sellest sündis saade Kadi raadios. Külavanema ja seltsi juhatuse liikme Lemmi Sauna suurim unistus oli tollal seltsi- või külamaja rajamine.

Viis aastat tagasi saigi kunagisest tõllakuurist, mis külaelanike hulgas ehk rohkem tuntud Kalju tallina, Laadjala külamaja. Kõik külaelanikud ja ümbruskonna inimesed on selle maja omaks võtnud. Lihtne interjöör, ei midagi silmariivavat. Otse vastupidi – välisuksest sisenejale vaatab seinalt vastu tikitud mosaiik külaperedest. Mosaiik on külanaiste tikitud. Asjatundjate arvates on avarat ruumi kaunistav mitme autori kätetöö tulemusena valminud naivistlikus stiilis vaip hästi välja tulnud.

Samas kõrval rippuvad hobuserakmed tuletavad inimestele meelde kunagise talli asupaika. Rakmete all püüab pilku märsimoodi ese, millel tekst “Tootsi tasku”. Siililegi selge, et Tootsi tasku täidab korjanduskarbi aset. Teadagi kulub igasuguste ürituste korraldamiseks iga sent ära. Miks mitte siis oma küla arenduse seltsi piskugagi toetada.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email