1. maist suletakse kõrtsid ja ööklubid kell 5 (14)

1 maist suletakse kõrtsid ja ööklubid kell 5

HOMMIKUL ENAM ÕLUT EI SAA: Vaekoja pubi baarimees Andres Altrof sulgeb 1. maist oma kõrtsi uksed ja õllekraani hommikul kell viis. Foto: Egon Ligi

Kuressaare linnavalitsus saavutas eile linna ööklubide ja pubidega kokkuleppe, et suveperioodil suletakse uksed kell 5 hommikul.

Samas kinnitas linnapea Mati Mäetalu, et toetatakse Tallinna linnavalitsuse püüdlusi viia sisse seadusemuudatus, mis annaks omavalitsusele õiguse lõbustusasutuste lahtiolekuaegu ise reguleerida.

Juba aasta algusest jutuks olnud lõbustus- ja söögikohtade varasem sulgemine jõudis eile n-ö vahefinišisse, kuigi kokkulepe baarid ja ööklubid varem sulgeda saavutati pea viimasel minutil. Linnapea Mati Mäetalu ootas kõikide asjaosaliste kinnitust varasema sulgemise kohta üleeile õhtuks.

Eilseks oli selge, et Vaekoda ja Diva ei kavatse oma nõusolekut anda. Eile pealelõunal volikogu istungil esinedes ütles Mäetalu, et kokkulepe siiski saavutati tingimusega, et esialgu katsetatakse varasemat sulgemist suveperioodil ehk siis 1. maist 31. augustini. Kui katsetusest on kasu, on võimalik, et varasem sulgemisaeg jääb kehtima ka sügisel.

Sisuliselt kehtib varasem sulgemisaeg seega vaid toitlustusasutusele. Ööklubides pakitakse sellisel kellaajal asju juba kokku.

Mati Mäetalu märkis linnavolikogule esinedes, et sulgemise mõte on linnakodanikele suurema turvalisuse ja heaolu tagamine. Samas nentis ta, et linnavalitsuse peaeesmärk on saavutada baaride varasema sulgemisega, et kojamehed saaksid linnatänavatel varem toimetama asuda ja hommikuks oleks linn puhas.

Öörahurikkumised Mäetalu sõnutsi kesklinnas probleem ei ole. Samas on teada, et politsei on Kuressaare linnavalitsusele juba eelmise aasta lõpus edastanud andmed, kust selgub, et 496-st öisel ajal politseile tehtud väljakutsest on 230 olnud kodanike hädaabikõned, milles politseil paluti sekkuda, et lõpeks korrarikkumine Kuressaare kesklinna piirkonnas. Neist 230 väljakutsest saja viieteistkümne põhjuseks oli just avaliku korra rikkumine (lärmamine, vandalism).

Linnavolinik Ants Tammlehe küsimusele, kas linnavalitsusel ei ole siis õigust baaride lahtiolekuaegu ise käsu korras kehtestada, vastas linnapea Mäetalu, et seadus seda tõepoolest ei võimalda. Linnapea lisas, et Kuressaare linnavalitsus toetab Tallinna linnavalitsuse püüdlusi saavutada vastav seadusemuudatus.

Tallinna linnavalitsus taotleb nimelt vabariigi valitsuselt seadusemuudatust, mis võimaldaks kehtestada meelelahutusasutustele lahtiolekuaegade piiranguid.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu on kinnitanud, et nagu teada, pole öised lõbutsejad probleemiks ainult pealinnas, vaid ka näiteks Tartus, Pärnus ja Kuressaares. Nende linnade esindajatega on Tallinn ka konsulteerinud.

Kui Kuressaares nähti peamise murena linnatänavate puhtust, siis Tallinna linnavalitsus loodab, et seadusemuudatus annaks võimaluse sulgeda ööklubid, baarid jne kell 3, kuna just pärast seda kellaaega tõuseb politsei väljakutsete arv hüppeliselt.

Print Friendly, PDF & Email