Tallinna Sadam lubab rekordilist kruiisiaastat (5)

Tallinna Sadam lubab rekordilist kruiisiaastat

Foto: Raul Vinni, graafika: Liina Õun

Kui eelmisel aastal jõudsid Saaremaale vaid üksikud ristluslaevad, siis sel aastal lubab Tallinna Sadam ristlusturismile uue hoo anda.

Oodata on 14 laeva enam kui 8000 turistiga. Ligi pooled kruiisioperaatoritest tulevad Saaremaale esimest korda. Kui eelmisel aastal külastas Saaremaa Sadamat kolm laeva 1120 turistiga, siis 2013. aastal on oodata neli korda rohkem laevu ja seitse korda rohkem inimesi.

Tänavu tulevad Saaremaa Sadamat avastama ka uued operaatorid. Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro sõnul on operaatoreid tulemas kümme, neist neli on uued ja kuus juba ka varem Saaremaad väisanud.

Suurima laevana jõuab Saaremaa randa rootslaste Birka Paradise, mis mahutab 1300 reisijat. Sakslaste Artania tuleb 1200 turistiga.

Esimese pääsukesena jõuab sel hooajal kohale sakslaste Deutschland, mis peaks silduma 26. mail kell 13. Juunis oodatakse kuut laeva, juulis viit ja augustis nelja.

Lisaks konkreetsetele plaanidele laevadega ja turistide arvuga tõi Sirle Arro välja, mida soovitakse turistidele veel pakkuda. Üsna palju tahetakse rõhku panna just sadamas toimuvale.

Kui tavaliselt on turiste kai peal tervitanud lõõtsamees, siis Arro sõnul võiks olla tervitamas ka n-ö Saaremaa nägu. Inimene, kes on suhtlemisaldis, sõbralik ja looks turistidele juba vastuvõtul hea tunde.

“Seda inimest ei ole me veel leidnud,” ütles Arro ja lisas, et kõik pakkumised on teretulnud.

Turistidele loodetakse pakkuda ka rahvatantsu – nii saabudes kui ka lahkudes. Sadamahoones võiks vaadata Saaremaad tutvustavat filmi ja muid tutvustavaid materjale, kindlasti peaks avatud olema kohvik ning oodatud on ka käsitöölised. Muidugi peaks atraktiivsemaks muutma ka sadama ümbruse.

Turiste teenindavad saarel mitmed firmad. Samas tõdeti eilsel ristlusturismi ümarlaual, et kuigi ekslikult võib arvata, et väikesesse kohta on turiste odavam tuua, see tegelikult nii ei ole. Saaremaal ei ole nii suurte turistidehulkade teenindamiseks korralikku taristut, mistõttu tuleb osa teenustest (näiteks osa busse – toim) mandrilt tuua, mis omakorda hinnad üles lööb.

Print Friendly, PDF & Email