Valesti pargitud autod jätavad majaomaniku lõksu (38)

Valesti pargitud autod jätavad majaomaniku lõksu

NELJAPÄEVA PÄRASTLÕUNA KURESSAARES: Majaomanik Heljo Teppor üritab koduväravast tänavale pääseda. Foto: Sander Ilvest

Saarte Hääle toimetuse poole pöördus Kuressaare linnas Komandandi tänav 13 elav Heljo Teppor, kelle kinnitusel on ta aastaid pidanud kannatama seda, et autod pargivad tema kodumaja õuevärava kinni.

Kohapeal avanes vaatepilt, kuidas üks Ford laiutas tõepoolest otse värava ees, jättes inimestele liikumiseks kitsa pilu auto ja värava vahel. Ometi oli lumel olevate jälgede järgi ilmselge, et väravat kasutatakse.
Heljo Teppori kinnitusel on ta kohale kutsunud ka politsei, kes vaid käsi laiutab, ning on käinud oma muret kurtmas Kuressaare linnavalitsuses. Seda nii eelmisele linnapeale Urve Tiidusele kui ka praegusele, Mati Mäetalule. Tulemusi aga pole.
Politsei pressiesindaja Kristi Kais ei osanud politsei mittereageerimist valesti parkimisele kommenteerida, kuna majaomanik ei teadnud konkreetset kuupäeva.
Küll aga oleks ta pressiesindaja meelest võinud ajalehetoimetuse asemel hoopis telefoninumbril 110 helistada, kuna liiklusseaduse kohaselt ei tohi juht peatada ega parkida sõidukit nii, et see võib sulgeda teiste sõidukite liikumise sissesõiduks või väljasõiduks hoovi, garaaži, õuealale ja teega külgnevale alale, samuti ei tohi see takistada jalakäija liikumist ülekäigurajal ja ristmikul kõnniteede kulgemise suunas.
Sama seaduse järgi võib sõiduki teisaldada valvega hoiukohta ka siis, kui sõiduk on pargitud õue ja teega külgneva ala sissesõidul, samuti võib teisaldada garaaži kasutamist takistava sõiduki, mis on pargitud garaaži sissesõidul.
Kuressaare linna pressiesindaja Kristiina Maripuu andis teada, et linna heakorra järelevalvespetsialist Karel Koovisk käis probleemiga tutvumas. Sellel kitsal tänavalõigul parkimine ei ole igapäevane ja tuleneb teadmatusest või tähelepanematusest.
Heljo Teppori tähelepanek, et seal pargivad oma autosid Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi õpilased, on edastatud ka kooli juhtkonnale.

Print Friendly, PDF & Email