Muhu kool pidas pidu terve kuu (1)

Muhu kool pidas pidu terve kuu

RAHVARIIE AU SEES: Esineb Muhu põhikooli rahvatantsurühm. Foto: Ene Vokk

Kuigi Eesti Vabariik tähistas oma juubelit eelmisel nädalavahetusel, on Muhu põhikoolis tehtud selle tähtsa sündmuse puhul üritusi kogu kuu.

1. veebruaril kogunes koolipere saali ajalookonverentsile. Õpetaja Evi Männiku juhendamisel olid 5.–9. klasside õpilased juba mitu nädalat materjali varunud ning nüüd näidati ka teistele valminud esitlusi ja slaidiseansse olulistest sündmustest Eesti riigi ajaloos. Lapsed kuulasid huviga ettekandeid Eesti riigi sünnist, Vabadussõjast, Tartu rahust, Eesti okupeerimisest ja taassünnist. See oli palju tarkusi pakkuv konverents, mille kohta hiljem ka mälumäng korraldati.

Lilltikandis seinatekid

11.–15. veebruaril said kõik klassid proovile panna oma loomingulisuse ja käteosavuse, tehes Muhu lilltikandis seinatekke. Idee kasvas välja Muhus toimunud maakondlikust Koolitopist. Lapsi abistasid õpetajad ja lapsevanemad. Tekk pidi iseloomustama Muhu saart ja ka teki valmistanud klassi, mida noored samuti leidlikult väljendasid. Materjalina kasutati paberit ja erinevaid värvimistehnikaid ning tulemus sai vägagi efektne. Tekid jäävad kaunistama kooliruume ja annavad majale kena koduse ilme.

Kodumaa kõrval on kõigile muhulastele oluline meie väike kodusaar. Igal aastal on Muhu põhikoolis tähistatud kirjanik Juhan Smuuli sünniaastapäeva. Seekord toimus see koostöös Muhu muuseumiga. 4.–5. klasside õpilased olid külla kutsutud Tooma tallu, kus muuseumi teadur Eda Maripuu kõneles Juhan Smuuli mälestuse hoidmisest muuseumis.

Lapsed esitasid laule ja luuletusi. Kava aitasid ette valmistada õpetajad Leena Peegel, Ülle Kuusk ja Karina Kütt. Esinemisele järgnes jalutuskäik kirjaniku monumendi juurde, lillede ja küünalde panek. Osalejad jäädvustati ühispildil. Lisaks avati Välja talus pidulikult näitus “Aarded Muhu linnusest”, mis kõigile väga põnev oli.

19. veebruaril oli kirjandustundide keskmes teine oluline sünnipäevalaps – kirjanik Jaan Kross, kes on oma teostega eestlusest ja eestlaseks olemisest kõigile südamesse läinud.

9. klass vaatas tema romaani “Kolme katku vahel” põhjal vändatud filmi.

20. veebruaril toimus koolis koguni kaks sisukat üritust. Oma tööst riigikogus rääkis Urve Tiidus, publikuks 5.–9. klass. Lapsed kuulasid suure huviga, kuidas riigikogulaseks saadakse ja milline on riigikogulase igapäevatöö. Urve Tiidus näitas õpilastele “Riigikogu kodukorda” ja teisi dokumente. Aukartust äratas 2013. a riigieelarveprojekt, mida õpilased lähemalt uurida said. Kõnelejale esitati palju asjakohaseid küsimusi ning saime küllakutse tulla Tallinna riigikogu tööd lähemalt vaatama.

Suurtel vahetundidel toimusid koolis vabariigi sünnipäeva teemalised mälumängud erinevatele vanuseastmetele. Vastastikku võtsid mõõtu 4-liikmelised võistkonnad. Edukamad olid need õpilased, kes ajalootundides tähelepanelikult kuulanud.

Parimatele tänukirjad

22. veebruaril lõpetasime sünnipäevaüritused koolis piduliku kontsertaktusega. Peomeeleolule lisas särtsu Orissaare muusikakooli puhkpilliorkester Karlis Saare juhatusel. Õpilastelt olid värvikad esinemisnumbrid, juhendajateks õpetajad Leena Peegel, Anne Keerd ja Evi Männik.

Nagu Eesti Vabariigi president, andis ka Muhu põhikooli direktor Andres Anton riigi sünnipäeva puhul parimatele tunnustus- ja tänukirju.

Üle meresinise vaiba kõndisid ja tänukirjad said kooli hästi esindanud õpilased ja aktiivsed lapsevanemad ning asutused, kes kooli nõu ja jõuga aidanud. Koolipäeva lõpetas sünnipäevatort.

Ülle Kuusk
õpetaja

Print Friendly, PDF & Email