Majandusministeerium nõuab saartevahelise laevaühenduse uuringut (2)

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts andis AS-ile Saarte Liinid ülesande viia seoses uue laeva ehitusega läbi Hiiumaa ja Saaremaa vahelise parvlaevaühenduse uuring.

Saartega ühendust pidavate reisiparvlaevade ehitamise programmi raames planeerib riik lähiaastatel ehitada Saaremaa ja Hiiumaa vahelise ühenduse pidamiseks uue laeva.

Kiire ja ohutu liikluse tagamiseks tahab ministeerium hinnangut, milline on praeguse laevatee ning Sõru ja Triigi sadama olukord ning kas need sadamad vajavad uue laeva tulekuks rekonstrueerimist.

Samuti tahab ministeerium analüüsi võimalike alternatiivsete sildumiskohtade kasutuselevõtu kohta, et lühendada kahe saare vahelist ülesõiduaega ja suurendada meresõiduohutust. Seega soovib ministeerium hinnangut, kas Triigi sadama asemel tuleb kõne alla Soela sadama kasutamine ja milline on Soela sadama väljaehitamise maksumus. Hiiumaal hinnatakse alternatiivsete sadamakohtadena Orjaku ja Tärkma sadamat.

Soela sadama seltsi juhatuse liige Erkki Raasuke ütles Saarte Häälele, et tema parvlaevaliikluse korraldamises Soela sadama kaudu probleemi ei näe. “Ma ei saa kõikide eest rääkida ja ammugi mitte ei tohiks rääkida põlisasukate poole pealt, aga julgen arvata, et meie vaimsus seal on ikkagi rohkem elu, rohkem liikumist, rohkem positiivsust,” rääkis Raasuke. “Meie arvame, et mida rohkem selles maakohas liiklust on, seda parem.”

Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep kuulis oma sõnul ideest kasutada Soela sadamat parvlaevasadamana mõni aeg tagasi Väinamere Liinide juhilt Urmas Treialilt. “Olen seda nüüd arutanud ka Soela sadama seltsiga, kuid Leisi vald näeb Soelat ikkagi kohaliku väikesadamana,” rääkis vallavanem. “Meil ei ole sellega suuremaid ja lennukamaid plaane.”

Mõtlep ütles, et kuigi Soela sadama kasutuselevõtt muudaks ühendusepidamise Hiiumaaga oluliselt lühemaks, eeldab see siiski ka päris mahukaid süvendustöid ja uue sadama rajamist. “Väikese paadisadama akvatooriumisse ei mahuta seda kuidagi,” märkis vallavanem. “Tuleb ka arvesse võtta, et sellisel juhul kaotab Triigi sadam täiesti oma tähtsuse,” lisas Mõtlep.

Print Friendly, PDF & Email