Linnavalitsus väljastas Kaitseliidu sidemasti projekteerimistingimused

Kuressaare linnavalitsus kinnitas oma eilsel istungil Kaitseliidu uue sidemasti projekteerimistingimused.

Linna pressiesindaja Kristiina Maripuu kinnitusel tuleb uus mast Väljaku tänavale staabihoone staadionipoolsesse otsa. Masti asukohaga, mida Kaitseliit algselt soovis, ei olnud nõus naabrid.

Mast koosneb kuuest moodulist kogukõrgusega 36 meetrit. Sellele lisandub umbes kolme meetri jagu antenne.

Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Kristjan Moora ütles, et masti paigaldamise põhjus on riigikaitseline vajadus, kuna Kaitseliit peab olema valmis toetama kohalikku elanikkonda, omavalitsusi ja riiklikke ametkondi ka igapäevaselt võimalike õnnetusjuhtumite, hädaolukordade või ootamatute kriiside korral.

Hädaolukordade lahendamiseks on oluline omada operatiivtegevuse juhtimiseks vajalikku sidet piirkondadega, millega tavapärased elektri- ja sideühendused on katkenud.

Pikema elektrikatkestuse korral saavad praeguste tsiviilsidemastide varuakud tühjaks ja ilma sideta ei ole võimalik probleeme lahendada. Kui katkeb elektrivarustus mandrilt, ei ole ka uus Kuressaarde rajatud koostootmisjaam võimeline iseseisvalt voolu tootma.

“Meie hinnangul tuleks saarte elektrisüsteemi iseseisvaks toimimiseks vajalikud tehnilised lahendused üle vaadata maakonna uues strateegilises planeeringus. Kaitseliidu autonoomselt toimiva sidesüsteemi ajakohastamise vajadus on meie julgeoleku tagamiseks vajalikust riiklikust terviklahendist vaid väike osa,” lisas Moora.

Print Friendly, PDF & Email