Bändikoolilt tegu, Entrumilt nägu (2)

Bändikoolilt tegu, Entrumilt nägu

TEEVAD LÕBUSAT MUUSIKAT: Vasakult Helina Leppik, Martin Tisler, Marta Rõõm, Ingel Pruul ja Linell Linkmann. Ingeli selja taga taob trummi Lukreezia Kajak. Foto: erakogu

Siit ja sealt on saanud lugeda ja kuulda kahest suurest noorte projektist, milles osalevad ka meie valla noored. Üks neist on pilliõpet võimaldav Bändikool, teine on Entrum.

Entrum, Eesti Energia algatatud programm tegeleb eelmisest sügisest just Lääne-Eesti piirkonna noortega, et süstida neisse ettevõtlikkust oma ideid arendada ja ellu viia. Entrum ei jaga küll rahalist toetust ideede teostamiseks, küll aga kuhjaga vajalikke teadmisi ja elutarkade inimeste kogemusi, mida noored saaksid-võiksid-peaksid kuulda võtma, et unistused ainult helesiniseks ja kättesaamatuks ei jääks.

Aste tüdrukud Lukreezia Kajak, Helina Leppik ja Linell Linkmann õpivad bändikoolis kitarre ja trumme mängima juba septembrist. Marta Rõõmu ja Ingel Pruuli idee teha tüdrukutebänd sündis Entrumi avasessioonil oktoobris. Bändikaaslasi otsides panid tüdrukud oma ideed ja oskused “ühte kappi”. Edasi jäi üle osaleda aktiivselt järgmistel Entrumi sessioonidel ja nii sündiski nende bänd The True Smile. Üsna hiljuti liitus tüdrukutega ka üks noormees, Martin Tisler, kelle kitarrimänguoskustest on bändis palju abi. Saame tüdrukutega lähemalt tuttavaks.

Miks otsustasite bändikooliga liituda?

Linell: Otsustasin bändikooliga liituda, kuna see tekitas minus huvi ja muidugi soovitasid ka sõbrad.
Helina: Bändikooliga otsustasin liituda kohe septembris, kui sellest kuulsin. Minu meelest väga hea projekt noortele vaba aja veetmiseks ja samal ajal saab õppida ka pilli mängima.
Lukreezia: Mõtlesime sõpradega, et võiks bändi teha, see oleks väga äge, aga meil ei olnud ju muusikainstrumente. Kuulsime, et tegutsema hakkab bändikool. Tundsime, et nüüd on meie võimalus! Ma olen alati tahtnud trummi mängida.
Ingel: See oli meie ainuke idee, mida me võiks Entrumis teha, ja kui saime teada, et bändikool vajab lauljaid ja meie vajame bändi, siis saimegi kokku – nii meie ansambel sündis!

Millised on teie varasemad kokkupuuted muusikaga – pillimängimise või laulmisega?
Marta: Ma olen laulnud ka Kaarma Laululinnu võistlusel, olen võitnud ka mõned auhinnad.
Helina: Laululinnul olen laulnud peaaegu igal aastal. Algklassides mängisin ksülofoni ja kannelt, 2009. aastal käisin ka Kaarma muusikalaagris akordioni õppimas.
Lukreezia: Igal aastal olen laulnud Kaarma Laululinnul. Õppisin kunagi muusikakoolis klaverit, aga otsustasin siis ikkagi hobuste kasuks. Koolis on meile kitarri õpetamas käinud Heiko Liiv.

Mis on pillilugude ja laulude õppimise juures kõige toredam olnud?
Ingel: Selle juures on kõige toredam see, et olen saanud ennast arendada.
Helina: Kõige toredam on koos mängimine. Kui algul vaatad, et kõik ei tule nii hästi välja, siis peab koos harjutama ning mõne korra järel on lugu selge.
Marta: See, et meil saab kogu aeg nalja ja koostöö on lõbus!

Teid juhendab Ain Kivilo – milline õpetaja ta on?
Linell: Ain Kivilo on väga tore õpetaja. Ta võtab paljusid asju huumoriga, ent on samas ka range.
Ingel: Ain on hea õpetaja, õpetab asja hästi selgeks ja on sõbralik.
Lukreezia: Ain on väga hea õpetaja. Minu arust parim õpetaja, kes pillimängu õpetanud on. Ta on väga sõbralik, ei nõua liiga palju ja on noortepärane, mis on noortele pilliõpetamise kohapealt väga tähtis.

Mida te olete Entrumi programmis osalemisest õppinud? Kas on olnud ka midagi keerulist?
Linell: Entrumi programmis osalemisest oleme õppinud, et kui sul on unistus, siis tuleb see ellu viia.
Ingel: Oleme õppinud, et on võimalik edu saavutada ka nullist alates.
Helina: Olen õppinud, et kui algul võib kõik raske tunduda, siis ei tohi kunagi alla anda. Mida rohkem üritad, seda kiiremini oma unistused teoks teed.
Lukreezia: Olen õppinud tegema rohkem koostööd ja rohkem hoolima. Raske on see, kui bänd läheb riidu ning kõik on kõigi peale vihased.
Marta: Kindlasti olen saanud juurde hästi palju enesekindlust ja julgust hakkama saada.

Entrum on noorte ettevõtlikkust arendav programm. Kuidas on teie ettevõtlikkus selle ajaga arenenud, kui olete Entrumiga seotud olnud?
Marta: Minu ettevõtlikkus on tänu Entrumile palju arenenud, varem poleks ma sellist asja ettegi kujutanud, et olen kuskil bändis ja laulan.
Linell: Kohe, kui liitusime Entrumiga, oli meil vaja tähtaegadeks kodutööd valmis saada. Tänu sellele oleme harjunud kõike kiiresti ära tegema.
Helina: Minu ettevõtlikkus on tunduvalt arenenud. Kui kuskil mingist toredast üritusest kuulen, siis ikka ühinen ja löön käed külge.

Millist kasu näete Entrumis enda jaoks?
Marta: Me leiame palju uusi tuttavaid, kohtume ettevõtlike inimestega ja saame hästi palju uusi kogemusi.
Linell: Mis meile Entrumis osalemisest jääb, on kogemus, ja see ongi põhiline.

Teie bändil on väga lahe nimi – The True Smile. Kuidas nimi sündis?
Linell: Bändi nimi on seotud meie muusikaga. Me teeme kõike suure südame ja hea meelega.
Lukreezia: Bändi nimi tuli rohkest naerust, seda proovide ajal jätkub. Nime seos bändiga on see, et teeme lõbusat muusikat ja oleme ise ka lõbusad!

Millised on teie ja bändi tulevikuplaanid?
Ingel: Minu tulevikuplaanid on suured. Tahan saada lauljaks, kõigepealt Eestis kuulsaks ja siis võiks ka juba maailma vallutama minna. Bändiga võiks ka Eestis tuntuks saada.
Linell: Oma tulevikuplaanidest ei oska veel rääkida, kuid bändil on kindlasti veel ülesastumisi ees.
Lukreezia: Plaanin minna tulevikus teatrikooli näitlemist õppima. Bändi teeme ka ikka edasi, kuna see on äge ning seda ei saa lihtsalt käest lasta!
Helina: Isiklikult tahaksin ikka gümnaasiumi läbi teha ja ehk ka ülikooli astuda.
Marta: Mina tahan kindlasti bändiga edasi minna, see on lihtsalt nii põnev ja ma loodan, et jõuame veel kaugele!
Soovime bändile tuult tiibadesse!

Ilme Õunapuu

Print Friendly, PDF & Email