Saarlaste levinuimad nimed on Anne ja Andres

Stat24 andmeil on Anne levinuim naisenimi koguni kuues, meestenimedest aga Andres neljas Saare maakonna omavalitsuses.

Statistika visualiseerimisega tegelev ettevõte Stat24 koostas AS-i Andmevara teabe põhjal interaktiivse kaardi Eestimaast (vaata siit), kus on omavalitsuste kaupa kirjas populaarseimad mehe- ja naisenimed.

Visualisatsiooni “Eesti populaarseimad nimed” põhjal on Anne levinuim naisenimi Kuressaares ning Muhu, Pihtla, Pöide ja Valjala vallas. Andres on kõige rohkem nimeks pandud Kuressaare ning Laimjala, Mustjala ja Orissaare valla mehepoegadele.

Populaarseimad naisenimed Saare maakonna omavalitsustes on veel Linda (kahes vallas), Sirje (kahes vallas), Aime, Aino, Tiina ja Milvi.

Jaan on popim nimi kolmes vallas, Jüri kahes, Mihkel, Kalev, Mati, Urmas, Rein ja Marko ühes vallas.

“Et nende nimede kandjaid nii palju on, pole midagi imestada,” arvas Saare maavalitsuse nõunik-perekonnaseisuametnik Avo Levisto. “Enamik neist nimedest on pandud viiekümnendatest kaheksakümnendateni.”

Kuressaares elab Levisto andmeil koguni 90 Andrest ja 100 Annet. “Kuressaare linna kõige noorem Anne on sündinud aastal 1976,” nentis Levisto. “Üks Andres on aga sündinud käesoleval sajandil.”

Üheks põhjuseks, miks samu nimesid nii palju esineb, peab Levisto seda, et meie maakonna elanikkond pole just väga noor ja lapsi on vähe.

“Teisalt aga pannakse lastele tänapäeval väga erinevaid nimesid,” lausus Levisto. “Varem oli nimede hulk, millest valiti, väiksem. Tavainimene valis nime ikka oma tutvusringkonnast.”

Stat24 kaardil puudub Ruhnu vald, Torgu puhul on aga märgitud vaid levinuim mehenimi Marko.

“Kui üht nime kannab vähem kui viis inimest, siis meil andmed puuduvad,” põhjendas AS-i Andmevara klienditeenindaja.

“See inimhulk on nendes valdades nii pisike, näiteks Torgu vallas 342, et viit sama nime kandjat naljalt ei leia,” tõdes Levisto.

Stat24 andmeil on Andres, Rein ja Jaan Eestis kolm kõige populaarsemat mehenime. Andres on levinuim 39, Rein 26 ja Jaan 24 kohalikus omavalitsuses. Naisenime Sirje esineb kõige sagedamini 34, Tiina 22 ja Anne 21 kohalikus omavalitsuses.

Siseministeeriumi lastenimede statistikale tuginedes märgivad visualisatsiooni koostajad, et nimed Andres, Rein ja Jaan on tänapäeval selgelt populaarsust kaotamas: “Andres on TOP-is 34. nimi, Jaan on 77. kohal ning Rein pandi aastatel 1992–2004 lapsele nimeks vaid 37 korral – seega vaid 298. koht.”

Sirje, Tiina ja Anne pole lastenimede statistikas isegi TOP-100 hulgas, vaid vastavalt 667., 158. ja 201. kohal.

Print Friendly, PDF & Email