Mustjala aukodanikuks sai Valve Lõhmus (2)

Mustjala aukodanikuks sai Valve Lõhmus

Foto: Kalle Kolter

Reede õhtul tunnustasid Mustjala valla juhid vabariigi aastapäeva kontsertaktusel valla teenetemärgi ja aukodaniku tiitliga kultuuri- ja seltsitegelast Valve Lõhmust (pildil).

Peatselt 81-aastaseks saav memm on olnud rahvamaja juhataja, tantsinud rahvatantsurühmades, laulnud ansamblites ja koorides, lavastanud näitemänge, olnud seltside ja taidluskollektiivide asutajaliige ja eestvedaja.

“Sõbralik, tark, töökas, alati teisi kuulav, abivalmis, häid ideid pakkuv, särtsaks ja kerge jalaga – just need omadused iseloomustavad Valve Lõhmust kõige paremini,” hindas vallavanem Kalle Kolter vastset valla aukodanikku.

1996. aastal loodud kodukultuuriselts Koit, mille asutajaliikmete seas ka Valve Lõhmus, on Mustjala valla seltsidele teenäitajaks. Kaheteist aasta jooksul on nii kodukohas kui ka paljudes teistes paikades, sealhulgas Tallinnas ja teistel Eesti saartel, etendatud menukat rahvatükki “Mustjala pulm”.

Vastne teenetemärgi omanik ja valla aukodanik Valve Lõhmus ütles eile Kadi raadio “Keskpäeva” saates, et head ideed tulevad talle pähe öösel. Nii sündis ka mõte Mustjala vanad pulmakombed rahva ette tuua.

Print Friendly, PDF & Email