Kaitseliit hakkas Koguval täpsuslaskureid koolitama

Kaitseliit sai Muhu vallavolikogult nõusoleku kasutada Koguva karjääri kokkulepitud päevadel ajutise laskepaigana täpsuslaskurite väljaõppeks. “Varem oli meil Saaremaal võimalus teha laskeharjutusi vaid kuni 200 m lühidistantsidel,” ütles Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik Kristjan Moora.

Täpsuslaskurite esimene laskeharjutus toimus Koguva karjääris 16. veebruaril ja teadaolevalt oli see esimene kord, kui Kaitseliit harjutas Saaremaal laskmist kuni 500 meetri kaugusel asuvate sihtmärkide pihta.
“Oleme Muhu vallavalitsusele ja kohalike elanike mõistvale suhtumisele tänulikud,” ütles Moora. “Senistes laskepaikades saime sihtmärke panna vaid kuni 200 m peale ja see ei vasta täpsuslaskuri väljaõppe nõuetele.”

Eelmisel aastal läbisid esimesed vabatahtlikud täpsuslaskurite kursuse mandril. Hiljuti saadi aga kaitseväest täpsuspüssid ja esimesed Saaremaa maleva vabatahtlikud kaitseliitlased on tänaseks läbinud ka muidu vaid kaadrikaitseväelastelt nõutavad laskeinstruktori kursused.

Kristjan Moora selgitas, et kui laskuri esmane väljaõpe toimub 100–300 meetri kaugusel asetseva sihtmärgiga, siis täpsuslaskurid treenivad sihtmärgi tabamist 400–600 meetri kauguselt, snaiperid aga veelgi kaugemalt. “Nüüd oleme jõudnud täpsuslaskurite väljaõppeni, kunagi jõuame ka snaiperiteni,” sõnas malevapealik.

Enne laskeharjutuste korraldamist küsib Kaitseliit iga kord eraldi luba ja julgestab harjutusala. Esimene laskmine karjääris kohalikke elanikke ei häirinud ega tekitanud ka negatiivset vastukaja.

“Pole pauke kuulda olnud, pole aru saanudki, et seal midagi toimub,” ütles Koguva külavanem Jüri Schmuul, kelle hinnangul on allpool maapinda lohus asuv Koguva karjäär Muhu saarel kõige turvalisem koht laskeharjutuste läbiviimiseks. Sel talvel toimub Koguvas veel kaks laskeharjutust, kuid lindude pesitsusajal ja turismihooajal ühtki laskmisõppust ei korraldata.

Koos kaitseliitlastega saavad karjääris oma laskeoskusi treenida Muhu jahimehed.

Muhu jahiseltsi aseesimees Urmas Laaneväli ütles, et Muhu jahimeestel on Lepiku külas piirivalve uue radari läheduses tegelikult olemas oma laskeplats, kus saab laskeharjutusi teha kuni 50 meetri pealt.

“Kaitseliidul on head instruktorid ja kes tahab tõesti püssi proovida pikema maa pealt, siis see võimalus on Koguva karjääris tunduvalt parem,” ei välistanud Laaneväli kaitseliitlastega koos treenimist.

Selleks, et laskeväljaõpet Kaitseliidu Saaremaa malevas populariseerida, kavatseb Saaremaa malev parimale meeslaskurile ja parimale naislaskurile välja panna rahalised preemiad. Parim laskur selgitatakse välja erinevate võistluste kokkuvõttes.

Print Friendly, PDF & Email