Pihtla vallas võeti aasta kokku Sandlas (FOTOD) (2)

Pihtla vallas võeti aasta kokku Sandlas

UUED VALLAKODANIKUD: Vallavanem Jüri Saarele annavad kingituse üle Püha Eelkäija skiita nunnad Thesosti ja Theohariti. Foto: Sander Ilvest

Eile pärastlõunal olid Pihtla valla elanikud, valla koostööpartnerid ja külalised kutsutud Sandla kultuurimajja vallavanem Jüri Saare vastuvõtule, millega tähistati Eesti Vabariigi 95. aastapäeva ja Pihtla valla 21. sünnipäeva.

Kontserdi andsid Pihtla ja Kaali kooli õpilased. Rahvatantsud vaheldusid kandlemänguga. Sekka mehist poistelaulu ja sootuks kenamini kõlavat tütarlasteansambli esinemist. Kontserdi lõpetas Ülo Vinteri “Põhjamaa” ühendkoori esituses.

Vallavanem Jüri Saar keskendus pidupäevakõnes iseolemisele. Ta ütles, et oma 1440 elanikuga on Pihtla vald piisavalt edukas, et jätkata iseseisva omavalitsusena. Valla eeliseks pidas ta seda, et selle valitsejad on suutnud säilitada kaine meele ja otsused võetakse vastu konsensuse alusel.

Vallajuht kinnitas, et talle teeb rõõmu nn kolmanda sektori kasvav roll valla elus. Eriliselt tõstis ta esile jahimehi ja kogudusi ning kiitis Reomäe nunnakloostri uusasukaid.

Saar kiitis ka teemehi ja Kuressaare Veevärki, kes on viimasel aastal panustanud ka valla infrastruktuuri. Tee-ehitajailt ootab ta rekonstrueeritud Tõlluste–Kangruselja teelõigu viimist mustkatte alla ja veevärgile sooviks ta kinkida uued kanalisatsiooni- ja veetorustikud, mille hooldus neelab vallakassast praegu raha.

Vallakodanikest said tänukirja põllumehed Kalev Trei ja Tõnu Post, 50 aastat Reo surnuaeda korras hoidnud Alvi Lepik, sotsiaaltöötaja Külli Saar, Kaali kooli huvijuht Krista Kütt ja jahilaskja Raido Mägi.

Aktusele järgnes ühine kohvilaud ja sünnipäevakringel.

Print Friendly, PDF & Email