Eesti presidendi vastuvõtule lähevad koolidirektor ja teadlane

Vabariigi aastapäevale pühendatud traditsioonilisele Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja proua Evelin Ilvese vastuvõtule on tänavugi kutsutud Saare maakonnast mitmeid tublisid inimesi.

Lisaks saarlastest riigikogu liikmetele on Saarte Häälele teadaolevalt pühapäeval vastuvõtule minemas näiteks legendaarne laulja Ivo Linna, kes kinnitas ajalehele juba mõne päeva eest, et vabariigi 95. aastapäeva tähistab ta sellega, et esmalt “triigib-viigib ja siis läheb presidendi ballile, kuhu kutse sai”.

Toimetus uuris presidendi kantseleist, kas oleks võimalik kõiki Saare maakonnast kutsutute nimesid teada saada, ent kantselei avalike suhete osakonna juhataja Piret Pert vabandas, et tuvastada kõiki saarlasi rohkem kui 1000 külalise hulgast on paraku suur ettevõtmine. Sellegipoolest avalikustas ta nelja Saare maakonnast vastuvõtule kutsutu nimed, üks neist riigikogu liige Kalle Laanet ühes abikaasa Kaie Rõõm-Laanetiga.

President Toomas Hendrik Ilvesel ja tema kaasal Evelin Ilvesel peaks aga pühapäevaõhtusel vastuvõtul kätt suruma ka näiteks arstiteadlane ja mulluse teadus- ja arendustööpreemia laureaat professor Heidi-Ingrid Maaroos.

Samuti on kutsutute seas Valjala põhikooli direktor Aive Mõistlik ning tulevikumuusika festivali Juu Jääb ellukutsuja, muusik Villu Veski. Ka Maaroos, Mõistlik ja Veski on ballile kutsutud koos abikaasaga.

Eile pärastlõunal õnnestus Saarte Häälel kommentaariks tabada Valjala põhikooli direktor Aive Mõistlik, kes tunnistas, et kutse presidendi vastuvõtule tuli talle siiralt suure üllatusena. Kohale minna kavatseb ta kindlasti. Ekstra ettevalmistusi ta selleks siiski teinud ei ole. “Kõik saab olema nii, nagu iga päev,” kinnitas Mõistlik naerdes.

Miks just tema tänavu vastuvõtukutse sai, Aive Mõistlik arvata ei osanud. “Valjala põhikool pole mitte ainult möödunud aastal kuidagi eriliselt silma paistnud, oleme kogu aeg tublid olnud. Ning eks sellised tublid inimesed satuvad ka kooli uudistama (mullu külastas Valjala põhikooli Evelin Ilves – toim), kuna tahavad näha ilusat Eestimaad,” rääkis direktor. Kas laekunud kutse võib olla seotud Evelin Ilvese külaskäiguga, Mõistlik ei teadnud.

“Loomulikult on see kutse aga tunnustuseks kogu koolile – lastele, õpetajatele, kogu töötajaskonnale. Hoiame koos rõõmu ja tundub, et nii rõõm ongi me juures.”

Print Friendly, PDF & Email