Salme kool tegi leiba ja sai presidendilt tunnustuse (FOTOD) (1)

Lapsed õppisid leivategu

ISETEHTUD LEIB: Salme kooli 4. klassi õpilane Matis Prostang ja huvijuht Merle Sillavee jälgivad, kuidas pagaripoiss Jan-Silver Õun tainast sõtkub. Foto: Sander Ilvest

Salme põhikoolis sattus eile ühele päevale kaks üsna erinevat, kuid meeldivat sündmust.

Samal ajal kui koolilapsed tegid koolimajas iidsete traditsioonide järgi leiba, võttis kooli direktor president Toomas Hendrik Ilveselt vastu auhinna uuendusmeelse IT-tegevuse eest.

Lapsed õppisid leivategu

Eile pärast söögivahetundi oli Salme kooli 4., 5. ja 6. klassi meeskondadel võimalus proovida leivataigna tegemist.

Karja pagariäri juhataja Aivo Kanemägi kinnitas, et tegemist ei olnud reklaamüritusega. “Lihtsalt tore on vaadata, kuidas laste silmad säravad ja nad heast leivast lugu peavad,” sõnas ta.

Neljanda klassi võistkond Pagaripoisid koosnes kolmest poisist, kes tunnistasid, et kodus on nad näiteks muna praadinud. Kättpidi taignakausis olev Jan-Silver Õun ütles, et leiba teeb ta esimest korda, aga tema vanemad on mõlemad kokad, nii et tema kodus küpsetatakse leiba-saia ise.

Ööseks vormidesse kerkima jäetud taigen pannakse ahju täna hommikul kell kaheksa. Valminud küpsetisi saab kogu koolipere maitsta söögivahetunnil lõunatoidu kõrvale.

 

Salmel on Tiigri tegijad

TIIGRI TEGIJAD: President Toomas Hendrik Ilves annab Salme põhikooli direktorile Marika Pütsepale üle Tiigri tegija tiitliga kaasneva auhinna. Foto: Terje Lepp

Salmel on Tiigri tegijad

Samal ajal andis president Toomas Hendrik Ilves Tallinnas üle tänavuse Tiigri tegija tiitliga kaasneva auhinna 120 õpilasega Salme põhikooli direktorile Marika Pütsepale ja Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi klassiõpetajale Kristi Rahnule.
See on täna aastakonverentsi pidava Tiigrihüppe sihtasutuse kaalukaim tunnustus neile, kes on teistele eeskujuks nüüdisaegsete õppemeetodite ja tehnoloogiate kasutamisel koolis.

“Salme põhikool on väike oma õpilaste ja õpetajate arvult, kuid suur oma tegudelt. Enamik selle kooli õpetajatest ja õpilastest on osalenud või osaleb paljudes uuenduslikes projektides,” iseloomustas Salme kooli Tiigrihüppe sihtasutuse juhataja Enel Mägi.

Tänu koolisisesele initsiatiivile on Salme kool viimastel aastatel jõudnud info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) alal uuele tasemele. Erilist tähelepanu pööratakse õpetajakoolitusele, mis kooli juhi Marika Pütsepa sõnul õpetab IKT-vahendeid rakendama, meeskonnatööd tegema ja eelkõige teistmoodi mõtlema. “Alles siis jõuab see kõik mõne aja pärast aine- ja ringitundides ja ühistes projektides õpilaseni,” ütles Pütsep. Nüüd saab Salme kool veelgi rohkem IKT-sse panustada, kuna auhinnaga kaasnes ka 10 000 euro suurune preemia just selle valdkonna parendamiseks.

Salme põhikool pälvis tunnustuse ka Tiigri tegija õpetajakategoorias, kus žürii tõstis õpetaja Merle Lepiku esile nominendina. Merle Lepik teeb Salme koolis regulaarselt sisekoolitusi IKT-vahendite kasutamiseks nii õppetöös kui ka asjaajamises, ta osaleb oma õpilastega innukalt IKT-alastes projektides ja veab kooli meediaringi.

Tõnu Veldre, Raul Vinni

Print Friendly, PDF & Email