Noored vuntsisid huvikeskust

Noored vuntsisid huvikeskust

TÖÖHOOS: Karel Piirimaa pintsli alt ilmuvad Komandandi keskuse seinale pinksimängijad. Foto: Kadri Riis

Eile õhtul tänas Kuressaare noorte huvikeskus neid lapsi ja noori, kes on andnud oma panuse kahe maja interjööri meelepärasemaks muutmiseks.

Nii ilmusid hakkajate noorte mõtte- ja kätetöö tulemusena 16.–17. veebruaril toimunud talgutel keskuste seintele noorteka logod, mõtteterad, Angry Birds’i linnud, pinksimängijad, patsi punuvad tüdrukud, palja torsoga musklimees, puud ja lilled, käe- ja jalajäljed, yin-yang-sümbol, ja see ei olnud veel kõik.

Mõte anda keskusele värvide abiga uus ilme sündis noortekeskuse aktiivi ajurünnaku tulemusena.

“Üks meie eesmärk oli saada noored koos tegutsema ja nende tegutsemise tulemusena noortekeskus ilusamaks,” rääkis noorsootöötaja Annika Kilter.

Suur maalritöö pealkirjaga “Pimp Da Ruum” sai teoks Euroopa Sotsiaalfondi noorte omaalgatusfondi abiga – sealt antud projektiraha eest osteti värvid ja töövahendid.

“Esialgu oli värvimistöö kavas ette võtta möödunud aasta lõpus, ent jõuluajal polnud kellelgi mahti sellega tegeleda,” tõdes ettevõtmise tarvis projekti kirjutada aidanud vabatahtlik noorsootöötaja Eva-Liisa Kilter. “Nüüd tuli aga kokku palju rahvast.”

Noortekeskuse üleskutsest Komandandi ja Kitsa tänava maja kaunimaks muuta võttis vedu üle kolmekümne lapse-noore vanuses 7-ndast 24-nda eluaastani.

Värviküllased seinad-uksed-radiaatorid pole ainus asi, mis Komandandi keskuses muutunud.

Futudisainiürituse käigus – mida rahastas Euroopa Sotsiaalfondi tööelu tutvustav projekt – kulus teisipäeval ja kolmapäeval kokku vaid neli tundi meisterdamist. Pisut vaeva ning juba rõõmustasid silma trendikad omavalmistatud diivanid – karkassiks Bauhofi kauplusest tasuta saadud ja kohaletoimetatud euroalused, pehmenduseks poroloon, peal kirev katteriie ja padjad.

“Idee Facebookist, teostus meie noortelt,” märkis Annika Kilter.

“Väga rahul oleme nende kahe õnnestunud üritusega,” kinnitasid Annika, Eva-Liisa ja samuti noorsootöötaja ametit pidav Kadri Riis, lisades, et on maja külastanud noortelt kuulnud juba hulganisti kiitvaid kommentaare uue interjööri kohta.

“Kõige rohkem rõõmu teeb see, kui sellised noored, kellest seda ei ootakski, kiidavad, et nii ilus,” lausus Eva-Liisa.

“Kui noored on ise oma maja ilusaks teinud, siis nad ka hoiavad seda rohkem,” arvas Annika.

Print Friendly, PDF & Email