Kohtuveskid jahvatavad aeglaselt, aga õiglaselt (3)

Staažikas kohtunik Kristel Pedassaar ütleb tänases lehes, et möödunud aastat iseloomustavad kuritööd, mis on toime pandud alkoholijoobes.

Tundub uskumatu, aga hoolimata karmidest karistustest istuvad saarlased üha sagedamini autorooli, kui mõned tropid juba hinge alla pandud. Ja teevad seda ikka ja jälle, teenides sellega lõpuks reaalse vanglakaristuse.

Samuti on suurenenud kehalise väärkohtlemisega seotud kuritegude arv. Seega rohkem peksmisi, löömisi ja kehavigastuste tekitamist. Neidki tegusid on enamasti toime pannud purjus inimesed.

Vaid varguste arv on Saare maakonnas vähenenud. Samuti on korralikumalt käituma hakanud Saaremaa noored.

Kuid varem kohtulikult karistatud isikud satuvad taas kohtupinki. Jätkub ka uute “tegijate” juurdekasv meie kodusaare krimimaastikul.

Selliselt lähtepositsioonilt peab politsei alustama sel aastal karmimat võitlust, tagamaks maakonnas korda. Loodame, et koondatud ridadega ja põhjalikult reformitud PPA-l selleks ikka tahtmist ja jõudu jätkub.

Ei usu, et Kuressaare kohtumaja kohtunikud kurvastavad, kui neil tööd vähemaks jääks või see tulevikus sootuks otsa lõpeks.

Print Friendly, PDF & Email