Karja puutöömees on talvel nagu sundpuhkusel, suvel tööd jagub

Karja puutöömees on talvel nagu sundpuhkusel, suvel tööd jagub

PUIDUTÖÖMEES: Kui nüüd kas või selle sildi järgi otsustada, peab Karja ettevõtja Erik Smolin puidutööd loominguliseks tööks, mis talle just meeldibki. Foto: Sander Ilvest

“Talvel on mul tööd vähe. Mõnikord pole tellimusi üldse. Olen nagu sundpuhkusel. Aga üht-teist mul näidata on. Sõitke kohale,” vastab puutöömees Erik Smolin Saarte Hääle pakkumisele temast lugu kirjutada.

Valime kohtumispaigaks Karja pagariäri esise parkimisplatsi. “Mul ei ole pikk maa tulla. Lähme siis koos puutöökotta. Ka see ei ole Karja keskusest kaugel,” teeb füüsilisest isikust ettevõtja Erik Smolin ettepaneku.

Kunagise Karja meierei ümber valitseb vaikus. Hangedes lösutavad mõned autoromud. “Maja ja kõik, mis siin selle hoone ümber, kuuluvad valla kommunaalametile. Mina rendin sellest majast ruume,” selgitab võõrustaja.

Ammuse meierei uksel olevalt sildilt võib lugeda, et hoones tegutseb FIE-na puutöömees Erik Smolin.

Aastakümneid tagasi töötas Tartumaalt Saaremaale kolinud Erik Smolin tollases Karja näidismajandis traktoristina.
Elukohavahetuse põhjuseks oli saarlanna, kes mandrimehele meeldima hakkas. Karjas kohanes varem Nõo suurmajandis töötanud Smolin kiiresti. Pikapeale hakkas traktoristiamet aga tervise peale. Seljavalu ei lubanud enam traktorirooli istuda. Uueks töökohaks sai hakkajale mehele Enso Mööbel. Kahjuks see ettevõte likvideeriti.

Edasi loe tänasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email