Kaali järvekontsertidega võib lõpp olla (21)

Hiljuti Kaali järvekontsertide ümber üles kerkinud probleemide osas, kus keelatud aladele on lastud kontserdikülastajaid, tuleb selgus lähiajal. 

Teadaolevalt on probleem selles, et keskkonnaamet on igal aastal väljastanud kontsertide korraldamiseks loa tingimusega, et kraatri siseküljele publikut ei lasta, kuna see võib kahjustada kaitsealuseid liike. Samas ei ole ei keskkonnaamet ega ka keskkonnainspektsioon varem vaatamata tingimuste rikkumisele midagi ette võtnud. Seda on põhjendatud teadmatusega kontserti külastavate inimeste hulgast ja käitumisest ning võimetusega kõiki seatud tingimusi kontrollida.

Eile Kuressaares kohtunud keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni direktor Kaja Lotman ja keskkonnainspektsiooni Saaremaa büroo juht Jaak Haamer leppisid kokku, et kontsertide korraldajalt Alver Sagurilt soovitakse kuulda väga selgeid vastuseid, kuidas ta nõutud tingimuste täitmist tagama hakkab.

Keskkonnainspektsiooni pressiesindaja Leili Tuule sõnul püütakse üheskoos keskkonnaametiga leida lahendused, mis tagaksid kaitsenõuete täitmise. ”Eesmärk ei ole karistamine, vaid see, kuidas edaspidi taolisi probleeme ja võimalikke riske vältida,” märkis Tuul.

Ta kinnitas, et tulevikus külastatakse Kaali järve, kohtutakse ka Alver Saguriga, räägitakse tingimuste osas läbi ja selgitatakse nõudeid ning oodatakse vastuseid.

Seejärel otsustab keskkonnaamet, kas selle aasta järvekontserdi tarbeks luba antakse. Kui jah, siis selle korraldus saab tuleviku osas otsustavaks. ”Selle aasta üritusest sõltub, kas taolisi üritusi lubatakse seal edaspidi või mitte.
Kui ettenähtud nõuded täidetakse, on see võimalik, kui mitte, jääb edaspidi kontsertide korraldamine kraatris ära,” vahendas Tuul kohtumisel räägitut.

Print Friendly, PDF & Email