STÜ taasavatud Aste pood on endisest poole suurem (FOTOD) (1)

STÜ taasavatud Aste pood on endisest poole suurem

ÜLLATUS OSTJALE: Müüja-kassapidaja Eve Ellermaa ulatas eile esimesele ostjale Anne Tammepõllule  kommikarbi, mille üle Sarmeti tehase töötaja siirast rõõmu tundis. Foto: Sander Ilvest

Eile hommikul avati taas Saaremaa tarbijate ühistu Aste kauplus. Tegelikult teenindasid müüjad ostjaid väikesel pinnal ka remondi ajal. Vaid natuke üle kuu, 7. jaanuarist kuni eilseni oli pood suletud.

STÜ juhatuse esimehe Peeter Kilumetsa sõnul on kaupluses endisega võrreldes ruumi poole rohkem – 170 ruutmeetrit. Ostjaid teenindab neli müüjat. Aste pood kuulub ETK maapiirkondade lähikaupluste ketti A ja O, saadaval on kõik esmatarbekaubad, alates toiduainetest ja lõpetades katteloori, kasvuturba, lille- või aiamaamullaga. Kaupluses on ka taaraautomaat.

Firma EBC Ehitus alustas poe renoveerimisega möödunud aasta novembris ja eile kell 10 avas kauplus taas uksed.

“Me oleme ehitajaga rahul. EBC Ehitus on renoveerinud ka meie Valjala, Pärsama ja Leisi kaupluse. Maapoodide uuendamisega me ka jätkame. Suundume Lääne-Saaremaale,” teavitas Peeter Kilumets.

Müüjad-kassapidajad Ülle Kukk ja Eva Ellermaa tundsid heameelt nii töötingimuste paranemisest kui ka ostjatest, kes saavad nüüdsest kaupa valida suures ja avaras müügisaalis.

STÜ Aste kaupluse teeninduspiirkonnas elab ligi 600 inimest. Suvekuudel astuvad poodi sisse ka turistid.

“Kõik on väga ilus – avar ja puhas ning kaubavalik on rikkalik,” oli ostja Sveta Väli eile rahul. “Esimene mulje on väga meeldiv. Maainimesel pole enam vaja iga väiksema asja pärast Kuressaarde sõita,” märkis Marika Koppel.

Esimesena jõudis eile hommikul ostukorviga maksma Aste lauatarvete tehase Sarmet töötaja Anne Tammepõld, kes sai meeldiva üllatuse osaliseks. Müüja-kassapidaja Ülle Kukk ulatas uuendatud poes esimese ostu teinud kliendile suure kommikarbi.

“Oi! Magusat mul siin ostukorvis juba oli. Jäätist pole ammu saanud. Linnast ei ole ma seda ostnud. Elan Astes ja poes saan nüüd käia iga päev. Väga tore pood on,” kiitis Anne Tammepõld.

Aste poe juhataja Irene Moskalenko pidas kõige tähtsamaks müügipinna suurenemist. “Sellest võidavad ju ennekõike ostjad. Kaubad on kõik nähtaval kohal väljas. Varem oli meil siin ikka väga kitsas, kaubad olid üksteise taga.
Minul endal on kaubandustöötaja staaži üle kahekümne aasta. Nii uhkes ja suures kaupluses pole varem töötanudki,” tundis Irene Moskalenko heameelt.

STÜ Aste A ja O kauplus on avatud kõigil nädalapäevadel kell 9–20. Eile oli uudistajaid-ostjaid palju. “Loodetavasti jagub neid igaks päevaks,” sõnas Irene Moskalenko.

Print Friendly, PDF & Email