Öieti tantsis end Anna Raudkatsi auks võitjaks (FOTOD)

Öieti tantsis end Anna Raudkatsi auks võitjaks

ÖIETI IKKA ÖIETI: Võistutantsimisest võitjatena välja tulnud SÜG-i Öietist on pildile jäänud (vasakult) Kristel Sirel, Kristjan Kruuser, Stella Niit, Mikk Salong, Martin Õisnurm, Maria Aarnis, Mihkel Raud, Helerin Rauna ja Kalle Kiik. Foto: Sander Ilvest

Möödunud reedel sai esimest korda teoks Anna Raudkatsi nimeline üleriigiline võistutantsimine, kus noored võistlesid rahvatantsude esitamises.

Konkurents oli tugev ja osavõtjad tuletasid lõppenud üritust meelde vaid hea sõna ja lootusega, et see ka järgnevatel aastatel toimub.

Tantsijaid oli hindamas pädev žürii, kuhu kuulusid – nii nagu neid tutvustati – rahvatantsu mentor Ilma Adamson, endine rahvatantsija, Saaremaa ühisgümnaasiumi bioloogiaõpetaja ja muidu muhe mees Mart Mölder, tantsuansambli Kuljus tantsija ja tantsuõpetaja Reet Sillavee, endine tantsuõpetaja Annika Iin ning Kuressaare kultuurinõunik ja koreograaf Heli Jalakas. Avamisel tehti žüriiliikmetele pädevustest ja seega oli publik veelgi enam veendunud nende õiguses hinnanguid anda.

Järgmisel aastal ei toimu

Tantsijatele oli õhtuks planeeritud veel tantsu ja rahvamuusikat, vabalt ja hindamata, sel ajal kui juhendajad žürii ruumi kogunesid. Rõõmu jätkus kauemaks.

Ainsa negatiivse asjana oskas Kuusalu rühma tantsija Asso välja tuua, et algul olnud osavõtjaid kirjas rohkem, kui tegelikult kohale tuli. “See oli väike pettumus, et hüpati lihtsalt alt ära.” Tuleviku kohta mainis ta: “Noh, esimene kord – ega siis ju ette tea. Järgmisel aastal tuleb ehk rohkem. Loodame.”

Paljud osalejatest, keda küsitlesin, ütlesid kindlal meelel, et tuleksid ka järgmisel aastal tantsima. Paraku nentis üks korraldajatest Triino Lest, et järgmisel aastal seda võistutantsimist ei toimu, kuna tulemas on suur laulu- ja tantsupidu, millega rahvatantsijad hõivatud on, ja Saaremaale ehk ei jõuakski. “2015. aastal tuleb see üritus aga kindlasti. Plaane on juba tehtud ja edaspidi hakkame seda rohkem välja reklaamima.”

Sander Orav Tartu kommertsgümnaasiumi tantsurühmast ütles, et tema muljed olid positiivsed. “Arvan, et lähen siit koju parema energiaga. Mulle üldiselt meeldivad sellised üritused.” Ettekantud lemmiktantsu valimisel oli kõigil rühmadel kindlasti oma eriline põhjus. Sander põhjendas oma tantsurühma LEA valikut sellega, et koreograaf oli üks nende endi seast. Ta lisas, et tegelikult esitasid nad seda publikule esimest korda. “Teine põhjus oli muidugi, et see on lihtsalt ilus tants.”

Kõik olid rõõmsad ja õnnelikud

Nii Saaremaa tantsijad kui ka mujalt tulnud hindasid toimunud üritust positiivselt. Richard Beljohin Öieti 16 rühmast ütles: “See oli väga hästi tehtud, ei olnud erilisi ootamisi ega midagi.” Tulemused ennustas ta muide täpipealt õigesti: nimelt saavutaski esikoha Öieti (vanem rühm) ja teiseks tuli Tartu kommertsgümnaasiumi LEA.

Kaugemalt tulnud tantsijad kiitsid Saaremaa ühisgümnaasiumi kabaree-etendust. Mainiti ka ära võistutantsimisel valitsenud rahulikku ja mõnusat õhkkonda.

“Me ise jäime väga rahule,” kinnitas Triino Lest. “Väga tore üritus, nii sõbralik ja meeldiv, kõik olid hästi rõõmsad ja õnnelikud.”

“Oluline on see, et ei olnud tõmblemist või närvitsemist ega vihastamist. Oli selline väga meeldiv aura,” lisas teine korraldaja Diana Õun.

Rasmus Arge

TULEMUSED

I Saaremaa ühisgümnaasiumi Öieti, juhendaja Eena Mark
II Tartu kommertsgümnaasiumi LEA, juhendaja Lea Hanni
III Kuusalu keskkooli noorterühm, juhendaja Krista Kukk
Parim juhendaja – Aire Toms, Keila kool

ERIPREEMIAD
Parim kohustusliku tantsu esitaja – Tartu kommertsgümnaasiumi LEA, juhendaja Lea Hanni
Parim neidude rühm – Kärla rahvamaja Kärla Neiud, juhendaja Virge Varilepp
Parim põhikooli rühm – Keila kooli 5. klass, juhendaja Aire Toms

Print Friendly, PDF & Email